Як можна буде проголосувати на місцевих виборах під час карантину

Вересень 14, 2020 | Новини регіонів | Переглядів: 1147 | Коментарі: 0

Уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Відповідним рішенням, прийнятим на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня, встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період д карантину у зв’язку з поширенням на територ України COVID-19.

Документ, зокрема, передбачає: 

проводитиметься опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій. На вході до приміщення виборчої коміс, приміщення для голосування повинні знаходитися антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору та утилізац засобів індивідуального захисту. У приміщеннях буде нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанц не менше 1 метра.

Потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів. Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється. Члени виборчої коміс повинні дотримуватись фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани. Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення - не рідше одного разу на 4 години. Оброблювати окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекц усередину виборчої скриньки.

Виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебувати у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої коміс можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи. Рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць. І користуватися особистою ручкою. Виборці, які перебувають на самоізоляц, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляц). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої коміс, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени коміс, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку.

І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту. Слід зазначити, що засоби захисту повинні мати усі члени виборчої коміс, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на територ яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій. У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої коміс, всі інші члени виборчої коміс можуть продовжувати виконувати свої функц при відсутності симптомів респіраторних захворювань. У разі наявності контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої коміс направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої коміс, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР. Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої коміс проводиться заключна дезінфекція. Крім того, прийнятим документом доповнюється перелік осіб, яким дозволений взд на територію України на час д карантину: офіційними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool