У Кропивницькому відкрито експозицію В’ячеслава Попова «Велич таланту»

Ноябрь 01, 2017 | Новини | Просмотров: 642 | Комментариев: 0

1 листопада 2017 року в обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Велич таланту» творів славетного земляка, унікального медальєра В’ячеслава Васильовича Попова, присвячену 80-річному ювілею видатного майстра.

В’ячеслав Васильович Попов народився 24 серпня 1937 року у місті Херсоні. Шкільні роки провів у Запоріжжі, де навчався у чоловічій середній школі № 50. З 1952 по 1957 роки він студент скульптурного факультету Дніпропетровського художнього училища, а з 1967 по 1980 рік працює художником-дизайнером на заводі чистих металів міста Світловодська Кіровоградської області.

Медальєрним мистецтвом В’ячеслав Попов зайнявся після подорожі на Кавказ. Його перша медаль була виконана для дому-музею відомого альпініста М.Хергіані у місті Местія (Грузія).

У творчому доробку майстра – більше двохсот медалей різного тематичного спрямування: від портретної галереї видатних особистостей – Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Василя Стуса, Івана Гончара, Василя Сухомлинського, Андрія Шептицького, Мати Терези та інших до визначних історичних подій, серед яких визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького 1648-1657 років, голодомор 1932-1933 років в Україні, Чорнобильська трагедія тощо.

Приємно бачити світове визнання нашого славетного земляка, адже В’ячеслав Попов - член Federation international de la medalle Paris (F.I.D.E.M.), учасник XXVI конгресу F.I.D.E.M. (Гаага, Голландія, 1998), XXVIІ конгресу F.I.D.E.M. (Веймар, Німеччина, 2000).
Його роботи знаходяться в Державному Ермітажі (м. Санкт-Петербург, Росія), у Державному історичному музеї (м. Москва, Росія), Київському державному музеї ім. Т.Г.Шевченка (м. Київ), музеї «Кобзаря» Т.Г. Шевченка (м. Черкаси), музеї О.С. Пушкіна (м. Пушкінські гори, Росія), будинку-музеї М.Хергіані (Сванетія, м. Местія, Грузія), Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин» (м. Чигирин, Черкаська область), Шевченківському заповіднику (м. Канів, Черкаська область), Het Nederlands Muntmuseum (м. Лейден, Нідерланди), Нумізматичному музеї Монетного Двору (м. Париж, Франція), Сумському краєзнавчому музеї (м. Суми), Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї та Кіровоградському обласному художньому музеї (м. Кропивницький), Національному музеї ім. А.Шептицького (м. Львів), Художньому Музеї Нацбанку України (м. Київ), Севастопольському художньому музеї ім. М.П. Крошицького (м. Севастополь), в Державному музеї-садибі Остафьєво (Московська область, Росія), у чисельних приватних колекціях різних країн.
У 2004 році В’ячеслава Васильовича Попова було нагороджено Почесним знаком Світловодської міської ради «За заслуги перед Світловодщиною» 3-го ступеню, його творча та громадська діяльність дотепер відіграє велику роль у розвитку українського та світового медальєрного мистецтва, що стовідсотково відповідає високому званню «Заслужений художник України».

В’ячеслав Васильович – людина дуже активна, чию душу завжди переповнює священний вогонь творчого горіння. Тож не дивно, що він -постійний учасник чисельних виставок різного рівня.
Так у 2007 році відкрилася його персональна виставка у Світловодському міському краєзнавчому музеї, присвячена 70-річчю з дня народження майстра та Дню незалежності України.
У 2009 році за сприяння Кіровоградського земляцтва «Єлисаветград» в м. Москва у Культурному центрі України в Москві пройшла персональна виставка творів В’ячеслава Попова під назвою «Образ і кредо», приурочена до 70-річчя Кіровоградської області. Восени 2009 року ця виставка була презентована в стінах Кіровоградського обласного художнього музею.
У 2011 році кандидатура В’ячеслава Попова була висунута колективом Світловодського міського краєзнавчого музею на здобуття Кіровоградської обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «Національна традиція» за вагомий творчий доробок останніх років, який розвиває і збагачує основні засади української національної традиції та традиційні жанри образотворчого мистецтва.

Сьогодні митець мешкає та активно працює у місті Світловодську, залишаючись добрим другом обласного художнього музею міста Кропивницький.

Тож цілком логічно, що наш музей гідно вшанував ювілей видатного земляка, великого майстра та щирого друга цікавою експозицію, яка, сподіваємось, викличе неабияку зацікавленість у шанувальників високопрофесійного медальєрного мистецтва. В експозиції презентовані твори митця, присвячені унікальним людям, кожен з яких – ціла епоха в історії нашого народу. Серед таких – художники-земляки Іван Похітонов, Олександр Осмьоркін та Петро Оссовський, видатний педагог Василь Сухомлинський, геніальний кінорежисер Параджанов та інші легендарні особистості, чиє життя стало прикладом для наслідування сучасникам та прийдешнім поколінням.

Олег Юрченко

1 листопада 2017 року в обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Велич таланту» творів славетного земляка, унікального медальєра В’ячеслава Васильовича Попова, присвячену 80-річному ювілею видатного майстра.

Будь в курсі найсвіжіших і актуальних новин в місті Кропивницький! Підписуйся на наш канал в Telegram, YouTube і групу в Facebook. Для зручності завантажуй наш безкоштовний мобільний додаток - Аndroid

МОЖНА ЗАМОВИТИ ФОТО Filipenko Igor у цифровому форматі з високою роздільною здатністю.


Комментарии для сайта CackleProtected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений