У Кропивницькому відкрили експозицію пам’яті Віталія Колесніченка

Декабрь 18, 2018 | Новини | Просмотров: 393 | Комментариев: 0

18 грудня 2018 року в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозиція пам’яті художника Віталія Семеновича Колесніченко.

Віталій Семенович Колесніченко народився 18 грудня 1933 року в смт Новоархангельськ.

З дитинства відчув потяг до малювання, у підлітковому віці відвідував студію образотворчого мистецтва. Після демобілізації зі збройних сил з 1956 року працював у Новоархангельському районному будинку культури художником - оформлювачем, завідуючим художньою майстернею, згодом, методистом з образотворчого мистецтва районного відділу культури, був керівником студії образотворчого мистецтва. У 1966 році з відзнакою закінчив Львівський поліграфічний інститут імені Івана Федорова. З 1971 по 1976 рік працював архітектором Новоархангельського району. У 1976 році був переведений в місто Кіровоград на посаду художника в обласну газету «Кіровоградська правда», де пропрацював до 2001 року.

Віталій Семенович був членом Національної спілки журналістів України, лауреатом премії імені Ю. Яновського (1987р.). В 1988 році за багаторічну активну роботу в галузі журналістики, особистий внесок в художньо-поліграфічне оформлення газети «Кіровоградська правда» нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, а також багатьма грамотами та відзнаками.
Виставкову діяльність Віталій Колесніченко розпочав у 1974 році взявши участь у республіканській художній виставці (м. Київ), за підсумками якої був нагороджений грамотою Міністерства культури УРСР.

В 1975 році в Новоархангельському кінотеатрі «Україна» відбулася перша персональна виставка акварелей «Карпатські враження».
У нашому місті Віталій Семенович долучився до виставкової діяльності з 1975 року.

З 2006 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося багато заходів за участю Віталія Семеновича Колесніченка. Було відкрито три персональні виставки: «Якою бачить Планету - «Х» Віталій Колесніченко» (2006), виставку приурочену до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів (2008) та ювілейну виставку творів «Мистецьке розмаїття» кіровоградського художника Віталія Колесніченка до 80-річчя від дня народження.
Роботи митця досить часто експонуються на тематичних виставках нашого музею. В постійно діючій експозиції ІУ поверху обласного художнього музею розміщено ікону, яку створив майстер, використавши природні матеріали «Матір Божа з отроком» (2009).

З 2006 року до фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею художником було передано понад 60 живописних, графічних робіт та творів декоративно-ужиткового мистецтва.
У 2005-2006 роках Віталієм Семеновичем було створено серію «Планета Х». Тема космосу, НЛО, міжпланетних польотів, прибульців з іншої планети, невідомого завжди цікавила художника.
Протягом багатьох років тема природи, сенсу людського буття надихала художника на створення ліричних робіт.
В експозиції пам’яті художника Віталія Семеновича Колесніченка представлено твори: «Перший сніг на жовтому листі», «У лісі», «Осіння фантазія», «Планета Х. Їхнє житло», «Відблиск ери».

Для колективу обласного художнього музею Віталій Семенович був і залишається взірцем самовідданого та безкорисного служіння своїй справі, наставником, щирим другом, енергійною та неординарною особистістю.

Олена Степанок  

Будь в курсі найсвіжіших і актуальних новин в місті Кропивницький! Підписуйся на наш канал в Telegram, YouTube і групу в Facebook. Для зручності завантажуй наш безкоштовний мобільний додаток - Аndroid

Коментарі для сайта CackleProtected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений