У Кропивницькому відкрилася виставка відомого одеського митця (ВІДЕО)

Серпень 17, 2020 | Новини | Переглядів: 8515 | Коментарі: 0

Сьогодні, 17 серпня, у місті Кропивницький в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна презентували персональну виставка творів відомого одеського митця народного художника України Миколи Прокопенка «Графічні мініатюри»

Виставка присвячена 75-річчю з дня народження, із серії «Лауреати обласної премії в сфері образо творчого мистецтва та мистецтво знавства імені Олександра Осмьоркіна».

Прокопенко Микола Миколайович народився 17 серпня 1945 року в с. Лиманське Ренійського району Одеської області. Живе і працює в місті Одесі. Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М.Б.Грекова (1971) та Київський державний художній інститут, нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури (1977). Народний художник України (2015). Член Національної Спілки художників України. Член Національної Спілки театральних діячів України. Лауреат Кіровоградської обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «новітні спрямування» (2018).
Живописець, графік, книжковий графік-ілюстратор, художник-реставратор станкового, темперного, олійного і монументального живопису, художник-декоратор. Учасник всесоюзних, республіканських, всеукраїнських, міжнародних, зарубіжних виставок, з них понад сто персональних. Лауреат, дипломант і призер міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставок, а також міжнародних бієнале і трієнале графіки та книжкової ілюстрації друкованих і рукописних книг. Твори зберігаються в музейних і галерейних колекціях, фондах національних бібліотек та приватних зібраннях багатьох країн світу.

 Творчість вирізняє яскравий індивідуальний художній почерк, заснований на традиціях барокової пластики українського модерну, символіці народного мистецтва та авангардових пошуків художників Європи 20-го століття. Декоративність, монументальність, космічність сприйняття світу, в якому степ, море, жінка складають основу української ментальності митця. Енергія його творів вражає, а художні образи змушують заглибитися у філософію сенсу життя.

В 2017 році в Кропивницькому відбулася персональна виставка художника в галереї «Єлисаветград» та обласному художньому музеї, нині музей мистецтв. Тоді ж Микола Прокопенко відвідав наш музей, а в наступному році, за сприяння власника галереї «Єлисаветград» Миколи Цуканова, передав до музейної колекції авторські твори – понад п’ятдесят графічних мініатюр 1985-1998 років.

Саме ці твори, виконані в змішаній техніці сірим графітним та кольоровими олівцями, фломастерами, з використанням акварелі, гуаші та туші, вперше презентуються на персональній виставці. Кожна з цих художніх перлин, розміром до 10 см по більшій стороні, є оригінальним мистецьким твором і в той же час могла б стати основою для створення повноцінної живописної композиції.


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool