На Кіровоградщині рятувальники та лісівники відпрацювали спільні дії у разі виникнення пожежі
![](http://www.fotoinform.net/uploads/news_43064_1.jpg)
Спекотна погода у поєднанні з низькою вологістю та постійними суховіями призводять до швидкого висихання трави та створюють оптимальні умови для виникнення пожеж в екосистемах.
Адже за таких умов достатньо необережно кинутого непогашеного сірника чи недопалка, іскри від автомобіля, щоб сталося займання, а вогонь легко зміг перекинутися на лісосмуги, ліси чи будівлі.
Саме час говорити про запобігання пожежам у лісах. Оскільки їх не завжди швидко вдається помітити і полум’я стрімко поширюється на великі території, лісові пожежі є дуже небезпечними, бо завдають великої шкоди навколишньому середовищу та створюють загрозу для людей. Як показує практика, розмір збитків та масштаби лісових пожеж напряму залежать від вчасного втручання відповідних служб – пожежних формувань лісового господарства та пожежно-рятувальної служби, – а також від їх злагодженої взаємодії, які відпрацьовуються під час спільних навчань.
25 квітня під керівництвом заступника начальника Управління ДСНС в області з реагування на надзвичайні ситуації полковника служби цивільного захисту Максима Крутіня та першого заступника начальника Кіровоградського управління лісового та мисливського господарства Олега Середюка проведено спільну нараду з керівниками районних підрозділів обох відомств щодо організації підготовки до гасіння пожеж у екосистемах, мінімізації негативних наслідків від них та недопущення їх розповсюдження, тактики гасіння лісових пожеж, ознайомлення зі змістом урядових документів, демонстрації системи нагляду за лісовим масивом.
Згодом були проведені спільні тактико-спеціальні навчання по гасінню умовної лісової пожежі у Бірківському лісництві Олександрівського лісового господарства.
У процесі навчань було розглянуто ситуацію, коли потрібно гасити масштабну лісову пожежу (більше 5 га) із залученням сил і засобів Кропивницького зведеного загону, який формується з 9 найближчих пожежно-рятувальних підрозділів та аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС в області. У разі залучення авіації під час гасіння лісових пожеж на території Олександрівського лісгоспу визначені водоймища для забору води пожежними вертольотами та місця для посадочних майданчиків. Присутнім продемонстрували один з таких посадкових майданчиків.
Незважаючи на те, що гасіння пожежі було умовним, всі учасники перейнялися серйозністю обставин, бажанням спрацювати професійно правильно та чітко. Адже успішно проведені навчання є запорукою оперативних та злагоджених дій під час ліквідації реальної надзвичайної події.
Прес-служба У ДСНС в області
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
![](http://www.fotoinform.net/userfiles/images/donat.jpg)
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
![Hostpro](https://billing.hostpro.ua/partners/uk/2021/hosting/468x60.png)
![](https://cdn01.prnews.io/resources/images/banners/Media_Coverage_468x60_1.jpg)
![Protected by Copyscape Plagiarism Checker - Do not copy content from this page. Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool](http://banners.copyscape.com/images/cs-bk-3d-234x16.gif)