You can help our site. Thanks in advance for your help - donate - Click -
                                                                        

Міська рада відхилила протест прокурора

Квітень 29, 2011 | Новини | Переглядів: 2092 | Коментарі: 0

Багато важливих і різноманітних питань розглядалося вчора на пленарному засіданні шостої сесії Кіровоградської міської ради шостого скликання – і земельні, і бюджетні, і пов’язані з наданням матеріальної допомоги городянам, які опинилися в скрутних життєвих обставинах.

 Найбурхливіше ж обговорювалися такі: про долю земельної ділянки між вулицями Жовтневої Революції та Глиняною (сквер напроти будівлі міськвідділу міліції) та про прокурорські протести на недавні рішення виконкому міськради щодо підвищення плати за проїзд у пасажирському транспорті загального користування.

Що стосується скверу напроти міськвідділу міліції, депутатам, згідно з порядком денним засідання, пропонувалося затвердити містобудівне обґрунтування забудови цієї ділянки товариством з обмеженою відповідальністю "Ексімсервіс".

Не менш гаряче обговорювалися питання про прокурорські протести (точніше, про їх відхилення) на квітневі рішення міськвиконкому щодо плати за проїзд у громадському транспорті. Як стало зрозуміло з виступу представника прокуратури, правоохоронне відомство виявило у порядку ухвалення цих рішень деякі порушення формального характеру. Начальник юридичного відділу міської ради Олег Колюка доводив же, що закон був дотриманий і тому ці акти прокурорського реагування потрібно відхилити. Депутати з фракції "Батьківщина" не тільки виступили проти відхилення цих протестів, а й повідомили, що у них є свої, начебто більш вагомі, підстави підтримати прокуратуру: мовляв, тарифні рішення виконкому ще й не ґрунтуються на економічних розрахунках. А один депутат (не з "Батьківщини"), також занепокоєний інтересами кіровоградців, які корис- туються громадським транспортом, висловив думку про те, що підвищення плати за проїзд суперечить Конституції України, відповідно до статті 22-ї якої "звуження змісту та обсягу існуючих правил і свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, у тому числі і постанов Кабінету Міністрів, не допускається". За логікою цього депутата, підвищення ціни в Україні на будь-який товар – від сала до вакси – є грубим порушенням Основного Закону.

– А чому ви мовчите про підвищення цін на пальне? – поцікавився міський голова Олександр Саінсус депутата, який проявив найбільшу активність, критикуючи тарифні рішення виконкому. Але "Батьківщина" все ж хотіла бачити економічні розрахунки нових тарифів.

– Чому ви не зайшли до мене і не поцікавилися, чи є такі розрахунки? – запитав Олександр Саінсус у допитливого представника цієї політичної сили.

Припинити політизувати обговорюване питання і згадати, що воно – зі сфери економіки, закликав колег Юрій Тітов.

– Усі ми хочемо добра для людей, – сказав Василь Дзядух, депутат фракції Партії регіонів. – Але за чий рахунок? За рахунок працівників транспорту?

Також Василь Онисимович розповів, що тарифні рішення міськвиконкому ухвалено з дотриманням складних процедур, передбачених законом. Так, розрахунки тарифів на проїзд в автобусах, що експлуатуються в звичайному режимі руху, пройшли експертизу в двох міністерствах, розрахунки тарифу на проїзд у «маршрутках» були перевірені виконавчими органами міськради, а перед погодженням виконкомом відповідних рішень відбулися громадські слухання.

Після тривалого і бурхливого обговорення долі актів прокурорського реагування відбулося голосування. Більшість депутатів сказала цим протестам «ні».

(«Ми керувалися здоровим глуздом, – сказав про це депутат від Партії регіонів Сергій Калапа, голова постійної комісії з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв’язку, охорони навколишнього природного середовища. – Не можна було допускати загибелі перевізницької галузі, адже це було б на шкоду усім жителям міста»).

Що цікаво, регіонал Юрій Тітов, який виступав за відхилення прокурорських тарифів, підтримав пропозицію депутата Олександра Горбунова (партія «Фронт Змін») створити комісію з перевірки економічної обґрунтованості тарифів на проїзд. А ще цікавіше те, що в лавах «Батьківщини» ця пропозиція не знайшла схвалення. Результати голосування були не на користь ідеї Олександра Горбунова.

На цьому ж пленарному засіданні ухвалено деякі зміни до бюджету-2011 та звіт про його виконання у першому кварталі, постановлено створити комісію з перевірки ситуації на ринку «Привокзальний» (за словами депутатів-соціалістів, які ініціювали розгляд цього питання, там чиниться свавілля проти підприємців) та робочу групу з підготовки звернення керівництва держави щодо розв’язання соціальних проблем потерпілих від Чорнобильської катастрофи (цю пропозицію висловив секретар міськради Ігор Волков), прийнято рішення про упорядкування позамагазинних об’єктів торгівлі (згідно із ним, ятки з квітами та іншим крамом, що бовваніють зараз біля готелю «Київ», мають бути перенесені в інше місце), розглянуто депутатські запити (головним чином вони стосувалися надання матеріальної допомоги).

джерело: Кіровоградська міська рада  фото Ігоря Філіпенка.


Ви можете підтримати наш портал ДОНАТАМИ

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool