Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp

Кропивницький: у художній музей повернулися експонати

Февраль 18, 2019 | Новини | Просмотров: 390 | Комментариев: 0

Минулого року Кіровоградському обласному художньому музею випала честь стати учасником VII Національного фестивалю гончарного мистецтва в Опішному Полтавської області та бути співорганізатором Національної виставки творів кераміки Цвітненського гончарного осередку з фондових колекцій музеїв України, представляти майстрів кераміки із с. Цвітне Олександрівського району Кіровоградської області. 

У фондовому зібранні музею зберігається понад 40 предметів цих керамічних виробів. І більшу частину нашої музейної колекції (27 предметів) з 29 травня 2018 року до 15 лютого 2019 року було презентовано у виставковій залі Центру розвитку духовної культури Опішнього.

І ось сьогодні, наші «баранці», «леви», «свинки», декоративні тарілі, тощо нарешті повернулися до фондового зібрання музею. Більша частина з яких займе своє місце в постійному експозиційному комплексі музею, де представлено декоративно-ужиткове мистецтво.
Команда КОХМ висловлює колегам опішнянцям найщирішу вдячність за співпрацю та партнерську підтримку, а також передачу до фондового зібрання музею фахового друкованого видання - альбому «Опішнянська мальована миска другої половини ХІХ – початку ХХ століття». Це видання, яке є по суті ґрунтовним фундаментальним дослідженням з вивчення ужиткової культури українців, зокрема, керамічної посуди, є чудовим віддзеркаленням самобутності української нації та стане гарним підґрунтям для науково-дослідної роботи.

Приємним бонусом від участі у виставковому проекті став Диплом, отриманий від Національного музея-заповідника українського гончарства в Опішньому.

Маємо надію і на подальшу плідну співпрацю на ниві збереження та популяризації нашої мистецької спадщини.

Читайте такожФото дня: величезні калюжі в центрі Кропивницького

Кропивницький художній музей, експонати

 

Валентина Ноженко 
Ганна Осіпова 

Коментарі для сайта CackleЗагрузка...
Загрузка...


Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений