Кіровоградці, виростили городину - продавайте без податку

Октябрь 03, 2013 | Новини | Просмотров: 541 | Комментариев: 0

Доходи громадян, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб у таких випадках:

- якщо продукція рослинництва (наприклад, овочі, фрукти, зелень тощо) вирощена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй для ведення садівництва, будівництва, обслуговування житлового будинку та господарських будівель, індивідуального дачного будівництва або для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше 2 га. Для підтвердження податкової пільги власник такої продукції повинен надати покупцю-заготівельнику (юридичній особі або фізичній особі-підприємцю) копію довідки про наявність у неї земельних ділянок у вищезазначених розмірах. Оригінал довідки зберігається у громадянина протягом трьох років після закінчення її дії. Довідка видається сільською, селищною, міською радою за місцем проживання фізичної особи протягом 5 днів з дати подання заяви на її видачу;

- якщо сукупний дохід від продажу власної продукції тваринництва (наприклад м’ясо, молоко тощо) за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2013 році – 114700 грн.). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок. У разі коли сума отриманого доходу перевищує зазначене обмеження, така особа зобов’язана надати територіальному органу Міндоходів довідку про самостійне вирощування такої продукції, яка видається сільською, селищною, міською радою в довільній формі. При наявності такої довідки оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року. При відсутності довідки – всі доходи, отримані від продажу продукції тваринництва, підлягають оподаткуванню за ставками 15% або 17%. Зазначений порядок оподаткування визначений підпунктом 165.1.24 статті 165 Податкового кодексу України.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області


Якщо у Вас залишилися які-небудь питання, або у Вас є бажання висловитися з приводу цієї статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки. Запропонуйте цю статтю друзям:
Автор Subscribe to Fotoinform.net: Кировоградские новости by Email Google

Социальные комментарии Cackle
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool

Установите обновленное приложение на Андроид на Айфон и айпад и читайте свежие новости прямо на своем мобильном или планшете
 
Загрузка...

Загрузка...

Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений