Кіровоград: В обласному управлінні Міндоходів підбили підсумки роботи

Липень 28, 2014 | Новини | Переглядів: 988 | Коментарі: 0

На нараді з начальниками податкових інспекцій області, яка пройшла нещодавно в Головному управлінні Міндоходів у Кіровоградській області, підбили підсумки діяльності за перше півріччя.

На початку в.о начальника обласного управління Надія Воленшчак наголосила на тому, що в умовах військової агресії проти України одним із основних пріоритетів у роботі відомства є мобілізація коштів до бюджету.
Завдяки спільній роботі органів доходів і зборів регіону та платників податків, при активній підтримці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування держава вчасно отримувала фінансовий ресурс для виконання своїх функцій.
Протягом першої половини року платники податків Кіровоградщини перерахували до зведеного бюджету України 1 млрд. 263 млн. грн. Це на 85,8 млн. грн. більше, ніж за січень-червень 2013 року. При цьому більше 95% платежів надійшло за рахунок добровільної сплати податків.
Державна скарбниця отримала майже 462 млн. грн. Визначальними для формування доходів державного бюджету, як і раніше, були податок на додану вартість та на прибуток підприємств. У загальному фонді їх частка складає понад 88 відсотків, а обсяг надходжень – більше 391 мільйона гривень.
За шість місяців поточного року бізнесмени регіону перерахували 254,5 млн.грн. ПДВ, що на 18,9% більше аналогічного періоду минулого року. Додатково надійшло 40,5 млн.грн.
Лише у червні сплачено понад 56 мільйонів гривень, а питома вага надходжень цього важливого податку склала 76,5 відсотків у доходах загального фонду держбюджету за минулий місяць.
Платники податку на прибуток збагатили держскарбницю на 136,6 млн.грн. При цьому сплачено на 17 мільйонів або 14,3% більше, ніж за січень-червень 2013 року. І це поряд з цьогорічним зниженням ставки з 19 до 18 відсотків.
Більшу частину цього фундаментального для казни податку сплачено підприємствами харчової промисловості та зв’язку, виробниками електроенергії, гідравлічних насосів і систем захисту ядерних реакторів.
Надходження, що формують місцеві скарбниці в регіоні досягли 801 млн. грн. Основну частину коштів, що поповнили з початку 2014 року дохідну частину казни – понад 570,5 млн. грн. – складає податок на доходи фізичних осіб. Єдиного соціального внеску перераховано 1 млрд. 442 тис. грн.
„Я продовжую наголошувати: наш головний резерв для поповнення бюджету – детінізація, зокрема ринку підакцизної продукції”, – зазначила Надія Воленшчак.
Так, цього року виявлено два підпільних цеха з виробництва лікеро-горілчаних виробів, з незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв на суму 171,1 тис.грн. та спирту на 203,3 тис.грн. Проводилася робота і щодо легалізації ринку тютюнових виробів, в рамках якої конфісковано 467 тис. пачок цигарок на суму чотири мільйони 171 тисяча гривень. По даних фактах розслідується 21 кримінальне провадження.
Також, за її словами, одним із основних завдань на нинішньому етапі є стабілізація надходжень до бюджету. При цьому, наповнення бюджету податками здійснюється не за рахунок надлишкового тиску на бізнес і збільшення податкового навантаження, а завдяки виявленню та припиненню незаконних схем, ліквідації так званих «податкових ям» та конвертаційних майданчиків.
Одним із кроків в цьому напрямку стало скорочення кількості перевірок з боку податкової служби. Це стало можливим завдяки активному впровадженню «ризикоорієнтованої» системи автоматизованого моніторингу. Її застосування дозволяє отримувати необхідну інформацію без відволікання платників та відстежувати факти ухилення від сплати податків дистанційно. Завдяки даній системі податкова служба акцентує свою увагу лише на тих підприємствах, які мають ризики несплати податків.
Так, за січень-червень 2014 року планово перевірено 26 суб’єктів господарювання, що на 40 відс. менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Загалом плановими та позаплановими перевірками було охоплено 313 суб’єктів господарювання, а це в 1,7 рази менше минулого року.
Незважаючи на загальне зменшення кількості перевірок до бюджету донараховано 57,7 млн. грн., що в 1,6 рази більше ніж у січні-червні 2013 року.
Не оминули на нараді і питання боротьби з корупцією. «На сьогодні має бути загальна практика та єдиний підхід до боротьби з корупцією. При цьому суспільство саме повинно відійти від тих стандартів, за якими жила держава раніше, активно протидіючи участі підприємців у злочинних схемах», – підкреслила Надія Воленшчак.
У свою чергу, в.о. заступника начальника - начальника слідчого управління фінансових розслідувань Віталій Заітов повідомив, що протягом першого півріччя по закінчених кримінальних провадженнях у сфері економічної діяльності державі завдано збитків на суму 13,5 млн.грн., з яких 2 мільйони вже відшкодовано, тобто перераховано до бюджету.
У заключному слові в.о. начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Надія Воленшчак зауважила, що фахівці податкових інспекцій усіх рангів повинні керуватися у виконанні своїх обов’язків принципу чотирьох «п»: професіоналізм, порядність, патріотизм та потужна праця. Також вона наголосила на чіткому та безумовному виконанні невідкладних завдань, поставлених перед органами доходів і зборів області на липень та загалом на поточний рік.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool