Аграріям Кіровоградщини розповіли про можливості покращення агробізнесу

Липень 27, 2022 | Новини | Переглядів: 2010 | Коментарі: 0

Про можливості розвитку громад Кіровоградської області, а також мікро-малого та середнього агробізнесу за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) йшлося під час круглого столу «Економічний розвиток громад. Інструменти USAID АГРО».

https://www.facebook.com/usaid.agro/

Аграріям Кіровоградщини


Захід відбувався 26 липня у змішаному режимі (онлайн та офлайн) на базі Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати. У засіданні взяли участь понад 130 представників територіальних громад, бізнесу та регіональних інституцій інституцій регіону.

Учасників круглого столу привітали заступник начальника Кіровоградської ОВА Сергій Поліщук та керівник напряму земельної реформи USAID АГРО Сергій Кубах.

Представникам Кіровоградщини розповіли про можливості покращення продуктивності мікро-, малого та середнього агробізнесу, а також розширення доступу до ринків у співпраці із Програмою USAID АГРО; можливості залучення позабюджетного фінансування для розвитку громад; підвищення ефективності управління земельними ресурсами у рамках участі у Програмі USAID АГРО.

Про пріоритети Програми розповіли керівники напрямків USAID АГРО Владислав Карпенко – керівник напряму розвитку аграрних ринків; Олександр Осовець – керівник напряму розвитку допоміжних послуг; Сергій Кубах – керівник напряму земельної реформи.
Було зазначено, що головними напрямками підтримки USAID АГРО є плодово-овочевий, м’ясо-молочний, свійська птиця, аквакультура, а також виробництво кондитерських та крафтових виробів та вирощування зернових.

Було озвучено й короткострокові плани Програми:

▪️Сприяння розвитку переробних потужностей у плодоовочевому, м’ясомолочному та зерновому секторах для забезпечення продовольчої безпеки;
▪️Розвиток ініціатив зі збереження, переробки та логістики зернових і олійних культур;
▪️Допомога в релокації бізнесів з постраждалих територій;
▪️Удосконалення взаємозв'язків виробників продовольчих продуктів та споживачів, у тому числі завдяки експорту.

Під час засідання відбулися бліц-презентації проектних ідей учасників конференції – представників агробізнесу та Кіровоградщини. Зокрема, проєкт збільшення доданої вартості в аграрному виробництві через переробку соломи та виготовлення паливних гранул представила голова Ради сільгоспвиробників Кіровоградської області, голова ПСП «Синюха» Ольга Голобородько. Про можливості впровадження переробки садівничо-плодового бізнесу розповів голова кооперативу «Лісовичок» Микола Лісков. Представники крафтових виробників Інна Андрієнко та Наталя Русецька розповіли про можливості підвищення конкурентоспроможності крафтового бізнесу.

Покращення продуктивності в овочівництві презентував голова ФГ «Станіслав» Евгеній Кім. А директорка Регіонального фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області Ольга Ковальова-Алокілі презентувала проєкт забезпечення Кіровоградщини власною молочною продукцією.

Учасники круглого столу зійшлися у думці, що долучення Кіровоградщині до реалізації проєктів у рамках Програми USAID АГРО позитивно впливатиме на укріплення продовольчої безпеки регіону та усієї держави, дозволить укріпити позиції малого та середнього бізнесу в аграрній та переробній галузях, збільшить кількість робочих місць у регіоні.

За новинами Програми USAID з аграрного і сільського розвитку АГРО можна слідкувати на сторінці у Фейсбук

***
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це п’ятирічна Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП). Цілі Програми USAID AГРО: покращення продуктивності та доступу до ринків у цільових ланцюгах доданої вартості, удосконалення функцій підтримки та нормативно-правової бази у аграрному секторі. Програма USAID АГРО допоможе збільшити доходи с\г ММСП і їхній доступ до фінансування та створити в Україні справедливий і прозорий ринок с\г земель, що зменшить корупцію в аграрному секторі


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool