Оперативна інформація в телеграм каналі https://t.me/fotoinform Ваша інформація у цьому місці натиснути тут

Допомагати тим, хто потребує, - соціальна працівниця

Липень 07, 2022 | Народний репортер | Переглядів: 1909 | Коментарі: 0

Від офіціантки і помічника кухаря до соціального працівника – такий шлях пройшла наша Надія Балан із Новоукраїнки.

Від офіціантки і помічника кухаря до соціального працівника – такий шлях пройшла наша Надія Балан із Новоукраїнки.


- Своє життя раніше не пов’язувала із соціальною сферою. Працювала у різних направленнях і містах. Потім була пауза. Мабуть, за цей час я намагалася почути себе. У цей момент знайомий мені зателефонував і розповів про те, що в благодійній організації потребують соціального працівника. З цього моменту прийшло усвідомлення, що я можу бути корисною для інших людей. Прийшла у БО «100 відсотків життя. Кропивницький» - розповіла про своє бажання допомагати людям, отримала купу інформації про роботу у соціальній сфері, яку я мала освоїти за тиждень. Тоді повернулася і пройшла співбесіду. Мене прийняли. Я відчувала задоволення і водночас тривогу, чи зумію надати людям достовірну інформацію. Тому з цього моменту розпочалася робота над собою. Це були онлайн і офлайн тренінги, тематичні курси, а потім здобута освіта у соціальній сфері, - ділиться соціальна працівниця проєкту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» Надія Балан.

Наразі Надія у благодійній організації чотири роки. За цей час жінка працювала з різними випадками. Це були і люди, які дізналися про ВІЛ, однак відмовлялися від лікування. І вагітні жінки, яким діагностували ВІЛ під час планових оглядів. І наркозалежні, які користувалися одним шприцем і голкою, отримавши інфекцію. І звісно, нововиявлені – люди, які вперше дізналися про хворобу.

- Були абсолютно різні випадки, коли людей у буквальному розумінні цього слова вмовляла почати приймати життєво важливі ліки – АРТ-терапію. Наприклад, у перший рік моєї роботи був у мене клієнт, який загримів у інфекційне відділення лікарні. Лікуватися категорично відмовлявся, а потім через вікно втік. Я знала його адресу, тому пішла до нього додому. Домашня атмосфера на нього діяла краще, ніж лікарняна. Ми з ним спокійно поспілкувалися. При мені він сказав своїй мамі, що в нього ВІЛ. Ми разом поговорили про важливість лікування. І того ж дня, чоловік пішов зі мною в лікарню для отримання АРТ-терапії, - ділиться історією Надія Балан.

Загалом, каже Надія, люди по різному реагують, коли дізнаються про свій ВІЛ-позитивний статус. Після моменту прийняття діагнозу, вони усвідомлюють, що потрібно пити ліки, жити і будувати плани.

- Наразі ми звикли платити за все – обстеження і лікування. А люди з ВІЛ відчувають підтримку. Ви навіть не уявляєте, як вони дякують, коли дізнаються, що обстеження та лікування безкоштовне, що я постійно з ними на зв’язку, коли виникають будь-які запитання з приводу їхньої хвороби, - додає соціальна працівниця.

Наразі жінка забезпечує соціальний супровід трьох осіб з Кіровоградської області. Кожного вислухає і знайде потрібне слово, щоб лікування продовжувалося. Також проводить просвітницьку роботу у навчальних закладах та установах, організовує акції з тестування на ВІЛ у громаді, передає закладам охорони здоров’я швидкі тести на ВІЛ у якості благодійної допомоги в рамках проекту.

- Допомагати тим, хто потребує допомоги. Не нав’язувати, а вислухати, зробити висновки і запропонувати ту допомогу, в якій ти компетентна, - каже Надія на завершення нашої розмови.

Вікторія Семененко


Hostpro
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool