У зв'язку з відключеннями електроенергії для сталої роботи сайту потребуємо фінансової допомоги для закупівлі необхідного обладнання - натиснути тут
                                                                        

Адвокат допоміг ВПО через суд скасувати виконавчий напис нотаріуса

Жовтень 07, 2022 | Народний репортер | Переглядів: 1671 | Коментарі: 0

Однією з обов`язкових умов вчинення виконавчого напису є безспірність заборгованості, яку повинен перевірити нотаріус. 

Також при вчиненні виконавчого напису враховується дотримання строків позовної давності, які в загальному становлять 3 роки, а в деяких випадках 1 рік.

До Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась пані Ольга, яка являється особою з інвалідністю ІІ групи та внутрішньо переміщеною особою, яка повідомила, про існуючий між нею та ТОВ «СС Слоун» з 2018 року кредитний договір.

В подальшому право вимоги за кредитним договором пані Ольги перейшло до ТОВ «Фінфорс» у 2019 році та у 2020 році до ТОВ «ФК «Онлайн Фінанс» на підставі договорів відступлення прав вимог. У березні 2021 року приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу Київської області було вчинено виконавчий напис про стягнення з пані Ольги кредитної заборгованості. Про існування заборгованості, вчинення виконавчого напису, відкриття виконавчого провадження та винесення постанови про стягнення заборгованості вона дізналась через сервіс «ДІЯ».

З метою захисту порушених своїх прав вона звернулась до системи безоплатної правової допомоги. Місцевий центр призначив адвоката Марину Гаморю, яка ознайомилася з матеріалами справи та з’ясувала, що виконавчий напис нотаріусом був проведений з порушеннями норм чинного законодавства, у зв’язку з чим він не підлягає виконанню.

Олександрійським міськрайонним судом Кіровоградської області, вимоги пані Ольги щодо визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню було задоволено, та визнано таким, що не підлягає виконанню, виконавчий напис приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу Київської області про стягнення з пані Ольги, на користь ТОВ «Фінансова компанія «Онлайн Фінанс» заборгованості за кредитним договором. Також суд зазначив, що виконавчий напис приватного нотаріуса здійснено з порушенням норм чинного законодавства, оскільки заборгованість, зазначена у виконавчому написі, не є безспірною.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:

«Вчинення нотаріусом виконавчого напису – це нотаріальна дія, яка полягає в посвідченні права стягувача на стягнення грошових коштів або витребування майна.

Процедура вчинення нотаріусами виконавчих написів визначена у главі 14 Закону України «Про нотаріат» та розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Згідно ст. 88 Закону України «Про нотаріат» нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості боржника перед стягувачем за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше 3 років, а у відносинах між установами, підприємствами та організаціями не більше 1 року. Основною метою вчинення виконавчого напису є надання стягувачу можливості в позасудовому порядку реалізувати своє право на примусове виконання зобов’язання боржником», - коментує адвокат Марина Гоморя.


Ви можете підтримати наш портал Фінансово

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool