Завтра Різдво Іоанна Предтечі

За православним календарем 7-го липня відзначається Різдво Іоанна Предтечі.
За християнськими віруваннями - Іоанн син священика Захарії та Єлисавети – родички Діви Марії, народився за пів року до народження Христа. Про його появу на світ також благовістив ангел. Сповнене аскези і служіння Богу, життя Іоанна викликало повагу до нього жителів Іудеї, серед яких він проповідував. Тих, що каялись у гріхах, Іоанн хрестив водою (звідси ім’я Хреститель), готуючи люд до духовного хрещення месією. Разом з усіма на берег річки Йордан прийшов і Христос, якого Іоанн охрестив у воді. Продовжуючи своє служіння Богу, Іоанн безстрашно викривав гріхи й облуду не тільки серед простого люду, але й серед царюючих осіб, за що цар Ірод укинув його до темниці. Не кращим став і кінець пророка. Його голови, за намовою своєї матері, зажадала в подяку за свій танець на День народження Ірода прекрасна Соломія, донька Іродіади – незаконної дружини царя, якій надто вже допікав Іоанн своїми проповідуваннями. Так мученицьки скінчилось життя пророка.
У народній українській традиції День народження Іоанна (Івана Купала, Іван-травник, Копальний Іван ) – це святого літнього сонцестояння. В Україні цей день – це поетичне язичницьке свято торжества сонячного світла і тепла.
У старовинних письмових джерелах Купало характеризується як язичницький бог земних плодів, якому приносили в жертву хліб – головний плід землі.
На Івана Купала час найбільшої сили сонця, відомий як «середньолітня ніч». В уяві наших предків це був святковий і чудодійний час, коли «сонце у воді купається», тому й вода й вогонь мають цілющу силу. Тому молодь у цей день стрибала через вогонь і купалася у водоймищах. Популярними й нині традиціями того часу є купальські гадання на вінках та пошуки цвіту папороті.
У фондовому зібранні Кіровоградського обласного художнього музею представлені сюжетні та канонічні ікони із зображенням Іона Предтечі: «Образ святого апостола Іоанна Богослова», «Святий Іоанн Предтеча», «Усікновення глави Іоанна Предтечі», українська ікона «Святий Іоанн Богослов», що відображають традиції іконопису ХІХ та ХХ століть.
Натисніть посилання щоб приєднатися до ⭐️Партнерської програми Temu⭐️
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.

Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.


