Як отримати безоплатно послуги з реабілітації в медзакладах Кіровоградській області

Березень 29, 2024 | Новини | Переглядів: 687 | Коментарі: 0

Усе, що потрібно знати

В умовах війни попит на реабілітаційну допомогу в Україні зріс, і держава відповідає на цей виклик та гарантує безоплатну реабілітацію. У 2023 році в Кіровоградській області цю послугу отримали понад 11 тис. пацієнтів у стаціонарних та амбулаторних умовах.

У Програмі медичних гарантій на 2024 рік, як і минулоріч, є два пакети з реабілітаційної допомоги дорослим та дітям – у стаціонарі та в амбулаторних умовах. У Кіровоградській області за першим із них з Національною службою здоров’я законтрактовані 10 медичних закладів, за другим – 16.

Які послуги з реабілітації на стаціонарі оплачує НСЗУ:

обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими фахівцями з реабілітації та за потреби – консультація лікарів інших спеціальностей;

складання індивідуального реабілітаційного плану;

моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;

необхідні лабораторні та інструментальні обстеження;

надання реабілітаційної допомоги одночасно за кількома напрямами;

цілодобовий медсестринський догляд;

психологічна допомога;

своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації;

лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;

харчування.

Які послуги з реабілітації в амбулаторних умовах оплачує НСЗУ:

обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими фахівцями з реабілітації, консультації інших лікарів;

встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану;

моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;

реабілітаційна допомога (нейрореабілітація, ортопедична, психологічна, кардіо-респіраторна, комплексна реабілітація тощо);

підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації;

психологічна допомога;

навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду;

оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо.

Тариф на медичні послуги з реабілітації в стаціонарних умовах становить майже 20 тис. грн за пролікований випадок. До тарифу застосовують коригувальні коефіцієнти залежно від складності стану пацієнта. За медичні послуги з реабілітації в амбулаторних умовах НСЗУ сплачує закладам майже 11 тис. грн за послугу.

«НСЗУ сплачує виключно доказову реабілітацію, яку надає мультидисциплінарна команда, до складу якої входять лікар фізичної реабілітації, фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог, терапевт мовлення, соціальний працівник тощо. Ця команда фахівців визначає стан пацієнта, встановлює реабілітаційний діагноз, складає індивідуальний реабілітаційний план з цілями, яких впродовж реабілітаційного циклу має досягти пацієнт. Один реабілітаційний цикл у стаціонарі має тривати не менше 14 днів. Також у пакетах є прописані вимоги до обладнання, і всі медзаклади, законтрактовані за цими пакетами, їм відповідають», – зазначає заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетами з реабілітації, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Кіровоградська) та групу послуг («53 Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» або «54 Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах»).


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool