Кіровоградщина: До позитиву можна віднести збільшення чисельності поголів’я великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств області
На засіданні колегії обласної державної адміністрації було розглянуто результати роботи галузі тваринництва за минулий рік.
Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Шевченко під час виступу наголосив, що у 2012 році виробництво валової продукції тваринництва всіма категоріями господарств склало 100,1% порівняно із минулим роком або 1884,5 млн. грн. (на 1,6 млн. грн. більше, ніж у 2011 році), у тому числі: у сільськогосподарських підприємствах – 118,9% (467,4 млн. грн.), господарствах населення – 95,1% (1417,1 млн. грн.). У 2012 році всіма категоріями господарств на забій було реалізовано 67,3 тис. тонн худоби і птиці в живій вазі, вироблено 309,2 тис. тонн молока та 537 млн. штук яєць. Якщо порівнювати показники 2011 і 2012 років, то по виробництву м’яса і яєць область досягла позитивного приросту, відповідно на 6,5% (4,1 тис. тонн), 2,9% (15 млн. штук). На жаль, на 0,7 тис. тонн (1,4%) зменшилася реалізація на забій худоби і птиці господарствами населення, питома вага яких серед усіх спеціалізованих підприємств складає 72% від загального обсягу виробленого м’яса.
Потрібно відзначити зменшення показника по виробництву молока на 22,3 тис. тонн (6,7%). Якщо 14 територій області змогли досягти приросту по цьому показнику, то зменшення у Новомиргородському, Добровеличківському, Знам’янському, Компаніївському та Новоархангельському нівелювали ці здобутки. Скорочення виробництва молока спричинило і скорочення поголів’я корів у домогосподарствах населення., притому, що питома вага його у загальному виробництві складає 86%.
Під час виступу директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації проаналізував продуктивність сільськогосподарських тварин.
До позитиву можна віднести збільшення чисельності поголів’я великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств області на 7,7 тис. голів (6,5%), яке складає основу тваринництва. "Тут, скоріш за все, чинну роль зіграло позиція обласної влади на розвиток великотоварного м’ясного та молочного виробництва, а також реалізація Кабінетом Міністрів України низки програм, що передбачають фінансову стимуляцію утримання та збереження молодняка ВРХ, приріст поголів’я корів м’ясного та молочного напряму продуктивності власного відтворення" – зазначив Сергій Шевченко.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.