Де у Кропивницькому можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті

Квітень 12, 2024 | Новини | Переглядів: 342 | Коментарі: 0

Інфаркт міокарда є найпоширенішою хворобою серця, і вчасне звернення по допомогу значно збільшує шанси на одужання. В Україні медична допомога при інфаркті є безоплатною: її для пацієнтів оплачує Національна служба здоров’я за відповідним пакетом Програми медичних гарантій. І від початку року на Кіровоградщині таку допомогу отримали вже майже 300 людей.

У Кіровоградській області договір з НСЗУ на лікування інфарктів у 2024 році має лише один медичний заклад – Обласний клінічний кардіологічний центр у Кропивницькому. НСЗУ сплачує йому понад 25 тис. грн за надання медичної допомоги пацієнту при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування, а зі стентуванням – майже 44 тис. грн.

Які послуги покриваються:

визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження діагнозу;
безперервний моніторинг стану пацієнта/пацієнтки, цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд, термінові консультації з лікарями інших спеціальностей;
проведення необхідних лабораторних аналізів та інструментальних досліджень у цілодобовому режимі;
проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця та відновлення максимально можливого кровотоку;
своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, у тому числі за допомогою наркотичних знеболювальних засобів;
забезпечення компонентами та препаратами крові у цілодобовому режимі;
медична допомога в палаті та/або відділенні інтенсивної терапії;
забезпечення лікарськими засобами, зокрема, рентгенконтрастними засобами та медичними виробами для коронарографії, ангіопластики та стентування;
реабілітаційна допомога в гострому реабілітаційному періоді;
харчування.

«Якщо в пацієнта є підозра на інфаркт, то для того, щоб йому надали допомогу безоплатно, не потрібне направлення від лікаря чи навіть наявність декларації із сімейним лікарем. Інфаркт міокарда – це невідкладний стан, у якому пацієнта до медзакладу, який має відповідний договір з НСЗУ, доставляє бригада швидкої допомоги. Крім того, пацієнт може звернутися по допомогу самостійно або ж його можуть перевести з іншої лікарні до потрібного медзакладу, і тоді він також отримає допомогу безоплатно», – пояснює заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка.

Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетом з допомоги при інфаркті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область та групу послуг («6 Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»).


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool