На Кіровоградщині аналізують протипожежний стан жнивної компанії та підготовку шкіл до нового навчального року
Ігор Вікторович розповів, що за період жнив, які наразі добігають кінця, пожеж на хлібних масивах області не виникало. В значній мірі цьому сприяла робота інспекторів ДПН, які весь час тримали на контролі стан пожежної безпеки сільгосппідприємств, виконання приписів на усунення порушень вимог пожежної безпеки, здійснювали рейдові перевірки. Головний інспектор з пожежного нагляду області висловив стурбованість станом протипожежного захисту, що склався в місцях зберігання зернових. Незважаючи на проведену роботу не усі керівники поставилися відповідально до виконання приписів на усунення порушень вимог пожежної безпеки та продовжують нехтувати елементарними нормами та правилами. Невирішеною залишається й проблема самовільного випалювання сухої трави, стерні та пожнивних залишків, що призводить до пожеж на сусідніх полях, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень. Так, протягом червня-липня поточного року в області зареєстровано 64 пожежі сухої трави та стерні. Особливо багато їх було у Долинському районі. З метою встановлення та попередження таких порушень співробітниками головного управління спільно з Державною екологічною інспекцією здійснювалися рейдові перевірки, під час яких зафіксовано 5 випадків спалювання на полях післяжнивних залишків та 6 випадків самовільного спалювання сухої рослинності. Винних у скоєному було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів. Дане питання знаходиться на постійному контролі в головному управлінні.
Зовсім небагато залишилося часу, коли діти сядуть за парти, наразі як освітяни, так і працівники державного пожежного нагляду готуються до нового навчального року – керівник територіального органу держпожнагляду Ігор Парфьонов наголосив, що завдяки організованому комплексу заходів щорічно зростає. Але поряд з тим стан протипожежного захисту більшості шкіл області потребує суттєвого покращення, 40 % з виявлених недоліків носять режимний характер і не потребують значних капіталовкладень та часу. Найбільше ігнорують виконання цих недоліків освітні заклади в місті Кіровограді, Голованівському, Новоархангельському, Новомиргородському та Новоукраїнському районах.
Загалом, на території Кіровоградщини нараховується 605 шкіл, за останні 2 роки в належний протипожежний стан приведено 130 навчальних закладів, 32 з них у поточному році. Робота щодо покращення стану пожбезпеки активно триває з боку працівників ДПН області, але цього недостатньо – відмінні результати можливі лише за умови спільних зусиль органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, управління освіти і науки облдержадміністрації та органів державного пожежного нагляду.
ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.