Посвідчення водія. Що зміниться найближчим часом?

Травень 21, 2023 | Новини регіонів | Переглядів: 951 | Коментарі: 0

У Головному сервісному центрі МВС повідомили про  нові зміни у процедуру складання іспитів на право керування ТЗ.

Нововведення зокрема торкнуться екзаменаційної діяльності сервісних центрів МВС. Про оптимізацію сервісних центрів МВС та зміни, які чекають на кандидатів у водії, більш детально розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині Новини».

У суспільства вже давно сформувався запит на максимально прозорі умови складання іспитів у сервісних центрах МВС. Результат цих іспитів має залежати тільки від знань кандидата у водії. Тому метою проєкту з оптимізації сервісних центрів МВС, які приймають теоретичні та практичні іспити, є удосконалення цього процесу та посилення контролю за якістю складання іспитів. Гаслами цього проєкту є: «Знаєш — успішно складаєш», «Не знаєш — не допоможуть».

Планується, що в Україні буде 55 сучасних екзаменаційних хабів — з сучасними комп’ютерами для складання теорії та з сучасними авто для здачі практичних іспитів.

Екзаменаційні класи для перевірки теоретичних знань будуть обладнані системами перехресної відеофіксації із записом звуку: 4 камери в різних кутах і без «сліпих» зон та face-ID при вході. Це унеможливить втручання в теоретичний іспит сторонніх осіб. Ніяких змін в теоретичній підготовці не буде в рамках цього проєкту.

Автівки сервісних центрів МВС для складання практичних іспитів будуть оснащені камерою спостереження з кутом огляду 360° та фіксацією звуку в салоні, трекером та відеореєстраторами попереду і позаду. Камера в салоні фіксуватиме положення рук і ніг кандидата у водії, рук і ніг екзаменатора сервісного центру МВС.

«Камери будуть контролювати усі рухи як кандидата у водії, для його безпеки і в подальшому для можливості оскарження результатів іспиту, так само і рухи екзаменатора, певні перемовини в салоні автомобіля» — наголосив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Оптимізація екзаменаційної діяльності не передбачає загальне скорочення кількості сервісних центрів МВС по Україні. Всі 148 сервісних центрів МВС, як надавали послуги з обміну чи відновлення посвідчень водія, з реєстрації транспортних засобів, з виготовлення та зберігання номерних знаків, так і надаватимуть.

Зміни торкнуться лише тих сервісних центрів МВС, де немає достатньої навантаженості, тобто існує простій екзаменаційних класів та екзаменаційних машин. Пілотний проєкт стартує в 4 регіонах уже влітку, а потім масштабується на всю Україну до кінця року.

У кандидатів у водії буде більше інструментів для апеляції рішення екзаменатора, а термін отримання відеозапису на його оскарження буде продовжено до 30 днів. Крім того відео з будь-якого практичного іспиту можливо буде рандомно перевірити спеціальним підрозділом моніторингу. І ні в кого не виникатиме ніяких сумнівів у прозорості іспиту.

Ще одна законодавча ініціатива в рамках проєкту стосується обмеження у кількості спроб для складання практичного іспиту. Зараз їх — три. А планується, що в Україні можна буде складати практичний іспит на право керування транспортним засобом необмежену кількість разів протягом двох років, поки є чинним свідоцтво про закінчення автошколи.

Покращення відбудуться і в отриманні талона попереднього запису на складання практичного іспиту. Зараз це додатковий візит до сервісного центру МВС. Бо талон треба отримувати в терміналі, що знаходиться безпосередньо в приміщенні сервісному центрі МВС, а також варто окремо уточнювати у співробітників наявність вільного авто або повідомляти про своє бажання складати іспит на транспортному засобі автошколи, де проходило навчання. А після впровадження проєкту в кожного з’явиться можливість оформити талон попереднього запису онлайн через функціонал Е-ЗАПИС на сайті Головного сервісного центру МВС.

Звертаємо увагу, що зменшення кількості автошкіл не передбачається. Всі вони є приватними і діють окремо від сервісних центрів МВС. 

Джерело


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool