Увага! З 1 січня 2013 року вступає в дію податок на нерухоме майно

Грудень 11, 2012 | Новини | Переглядів: 2650 | Коментарі: 1

Відповідно до ст.265 Податкового Кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Житлова нерухомість оподатковується відповідно до ставки податку, яка встановлюється сільською, селищною або міською радою. Для квартир, житлова площа, яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків – 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 кв.м. У разі перевищення цих показників ставка податку становить 2,7 % за 1 кв.м. Обчислення суми податку здійснює податкова служба за місцем знаходження об’єкта житлової нерухомості.
При нарахуванні суми податку враховується зменшення, яке надається один раз на рік і до одного об’єкта нерухомості за вибором (якщо їх декілька у власності): для квартир до 120 кв. метрів; для жилих будинків до 250 кв. метрів. Тобто, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує ці показники.
До 1 липня звітного року органи ДПС надсилають громадянам податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість. У разі виникнення питань платники можуть звертатися до податкової для звірки даних. Платники податку – юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до лютого цього ж року подають до органу ДПС декларацію за формою, затвердженою наказом Мінфіну України.
Громадяни сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; юрособи – авансовими внесками щокварталу до 30 числа, що наступає за звітним кварталом, які відображається в річній податковій декларації.
Водночас, не оподатковується житлова нерухомість, яка: перебуває у власності держави або територіальних громадах (їх спільній власності); розташована в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення; є будівлею дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку; належить багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю


Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПС у Кіровоградській області


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool