У Кропивницькому презентували проєкт про музейно-освітянський рух (ФОТО)

Вересень 04, 2023 | Новини | Переглядів: 1047 | Коментарі: 0

До Дня знань в обласній книгозбірні імені Дмитра Чижевського був презентований проєкт «Шкільне музейництво у біографіях і фактах».

У Кропивницькому презентували проєкт про музейно-освітянський рух

У Кропивницькому презентували проєкт про музейно-освітянський рух

У Кропивницькому презентували проєкт про музейно-освітянський рух


Модератор заходу - Лариса Гайда, провідний науковий співробітник Педагогічного музею України представила Всеукраїнський дослідницький проєкт «Шкільне музейництво у біографіях і фактах», реалізований Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді у партнерстві з Педагогічним музеєм України.

Ідея проєкту - пошанувати працю та зробити видимими постаті шкільного музейництва України. «Шкільне музейництво у біографіях і фактах» – це спроба узагальнити відомості про музейно-освітянський рух в Україні.

Результат проєкту був втілений у видання «Шкільне музейництво у біографіях і фактах», в якому досліджено та презентовано широкому загалу 72 біографії педагогів-засновників музеїв із 22 областей України та Києва. На жаль, через російсько-українську війну не змогли представити відомості про педагогів-музейників Донецька, Луганська та Херсонська області. Цікавим виявився калейдоскоп змісту діяльності педагогів, який презентує роботу як найбільш популярних, так і доволі рідкісних за тематикою музеїв. За профілями представлені: етнографічні – 12; музеї історії школи – 10; історичні, військово-історичні, історико-краєзнавчі, краєзнавчі, меморіальні, музей історії села – по 5; історії рідного краю, музеї Природи, літературні, музеї історії освіти – по 3; далі у меншій кількості – художній, меморіально-мінералогічний, історії дитячого туризму, історії Палацу дітей та юнацтва, історії школи-інтернату для сліпих дітей, музей-комплекс та Музей Новітніх Героїв. Це розмаїта палітра людських доль педагогів, які на громадських засадах багато років працюють в освітянських музеях – їхня своєрідна колективна біографія.

Під час заходу Лариса Анатолівна провела майстер-клас по написанню біографії. На завершення слухачі висловили думку, що питання роботи, збереження духовного та матеріального надбання шкільних музеїв і взагалі їх існування, в наш час постає доволі гостро і потребує допомоги, а також висловили надію, що надалі подібні дослідження будуть продовжені.

Електронний варіант книги представлений на сайті бібліотеки за посиланням


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool