У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття (ФОТО)

Лютий 17, 2023 | Новини | Переглядів: 1034 | Коментарі: 0

На день народження прийнято дарувати імениннику подарунки. Бібліотека Чижевського підійшла до відзначення свого 124-річчя креативно і зробила подарунок собі – перетворила цокольний поверх на безпечне та комфортне місце для працівників, відвідувачів закладу та звичайних містян.

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття


Про це розповіла директорка Обласної універсальної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України Валентина Животовська під час презентації проєкту «Бібліотека як безпечне місце» в день відзначення заснування однієї з найстаріших бібліотек України.

Книгозбірня взяла участь у проєкті-конкурсі німецького культурного центру «Goethe-Institut в Україні» при Посольстві ФРН проєкту і перемогла. Тепер бібліотечне укриття має потужний генератор, лампи-УФО, світлодіодні лампи та ліхтарі, оновлені систему електропостачання та санвузол з бойлером, великий запас води, аптечку, 200 стільців, спортивні мати та іграшки – усе для затишного та зручного перебування дорослих та дітей.

Проте це не єдина нова програма, котру бібліотека реалізувала протягом року, що минув. Так, проєкт «Мир у цифровий час», впроваджений разом з ГО «Обласний жіночий інформаційний центр», дав змогу об’єднати тисячі жителів Кіровоградщини та надати їм знання та навички в таких напрямках, як блогінг під час війни, арт-терапевтичні засоби відновлення у воєнний час, громадська безпека в надзвичайних ситуаціях, медіаграмотність та критичне мислення в умовах інформаційних загроз, психологічне здоров’я під час війни, алгоритм дій у разі радіаційної безпеки та інших.

Завдяки благодійному фонду «Безпечне майбутнє» в бібліотеці розпочав свою роботу освітній простір «ChromJunior». В ньому за допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків тинейджерів навчають створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, short story, презентації тощо. Перше заняття було присвячене безпеці в Інтернеті. На наступних зустрічах в освітньому просторі його учасники поглинуть в інтерактивне середовище мови програмування Scratch, займатимуться кодуванням, відкриватимуть для себе можливості онлайн-сервісу LearningApps, створюватимуть фото- і відеопрезентації в Canva та багато іншого.

Протягом року, що минув, в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку»
відділу документів іноземними мовами була реалізована програма «Англійська
для держслужбовців», після початку повномасштабної агресії з’явились чотири клуби
англійської мови: для переселенців, для початківців, дитячий клуб та клуб для курсантів Донецького університету внутрішніх справ.

За підтримки Ресурсного центру «Гурт» у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH в бібліотеці була реалізована європейська ініціатива у сфері програмування для дітей та молоді «Meet and Code 2022». Завдяки участі у ще двох проєктах бібліотека має набори програмованих роботів та сучасні гаджети для створення об’ємних моделей – 3D-ручки.

Наймасштабнішим став проєкт дитяча точка «СПІЛЬНО», впроваджений в партнерстві з благодійним фондом «Безпечне майбутнє» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Головний хол книгозбірні став хабом для психологічної та соціальної підтримки сімей. Діти та їхні батьки отримали простір для ігор, навчання та спілкування, читання та натхнення.

За словами Валентини Животовської, завдяки участі в різноманітних міжнародних конкурсах і проєктах бібліотека отримала більше мільйона гривень для покращення свого технічного стану та удосконалення усього спектру послуг, що надаються.

А ще були спільні проєкти з академічним обласним українським музично-драматичним театром імені Марка Кропивницького, академічним обласним театром ляльок, держархівом області, Музеєм мистецтв, обласним краєзнавчим музеєм, бібліотеками Кропивницького та культурними закладами Олександрії.

Попри війну продовжується співпраця з Держпродспоживслужбою в області, обласними управлінням держпраці, навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, центром контролю та профілактики хвороб та іншими закладами і установами.

«Під час війни бібліотека Чижевського, як зазначила Надія Гармазій, “стала укриттям для всіх кропивничан”. Люди приходять сюди за тим, що сприяє саморозвитку – знаннями, зустрічами з цікавими людьми та спілкуванням, а ще за психологічною підтримкою, позитивними емоціями, відчуттям затишку та душевного тепла.

Дякуємо нашим міжнародним та вітчизняним партнерам, керівництву та депутатському корпусу області та ЗМІ за постійну підтримку, завдяки якій бібліотека продовжує розвиватись. Бажаю усім здійснення мрій, а вона у нас одна і спільна», - заявила на урочистостях Валентина Живото 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool