У Кропивницькому презентували історичний календар

Грудень 30, 2021 | Новини | Переглядів: 1432 | Коментарі: 0

В ОУНБ імені Дмитра Чижевського відбулася презентація книги відомого кропивницького дослідника, краєзнавця, мистецтвознавця Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2022 рік. Нариси та розвідки з історії художнього життя краю: Земська рисувальна школа, митці, колекціонери, виставки, картини, ікони».

Календар складається з двох великих розділів: пам’ятних дат та наукових розвідок, пов’язаних з історією художнього життя Єлисаветграда, яке, на переконання рецензента видання галериста Миколи Цуканова, виявилося напрочуд багатим на видатні події та імена.

Володимир Босько у своєму календарі пише про найзагадковіший портрет Тараса Шевченка, який зберігається у Музеї мистецтв, єлисаветградський слід скарбів гетьмана Полуботка, земську рисувальну школу, життя та творчість художників-земляків та видатних уродженців нашого краю, відомого кіровоградського колекціонера Олександра Ільїна, не менш відомого краєзнавця і колекціонера Віктора Петракова та багатьох інших цікавих особистостей.

«Володимир Миколайович, як дослідник та історіограф користується великим авторитетом серед читачів. Видання розраховане на популяризацію нашої історії. Босько робить це надзвичайно захопливо. Після виходу робіт Володимира Миколайовича попит на героїв його публікацій у бібліотечних відділах подвоюється», - зазначила завідувачка відділом мистецтв Світлана Ушакова.
«Календар для мене особливо дорогий, бо це вісімнадцять років життя, присвячених роботі в картинній галереї, а потім в обласному художньому музеї», - зізнався Володимир Босько.
Далеко не все, що хотілося, за словами автора, він включив у календар. Наприклад, історію створення музею Осмьоркіна та атрибуції картин невідомих художників. Володимир Босько згадав про Григорія Гнатюка та Володимира Кірьянова та зізнався, що писати про сучасних художників надзвичайно важко.

«Історичний календар – це коротка енциклопедія історії краю. Я влітку була у Вільшанському районі. Там саме по вашим календарям знаходять відомих земляків, і користуються ними, як настольними книгами», – розповіла директорка видавництва «Імекс-ЛТД» Тамара Саміляк і подякувала Володимиру Босько за співпрацю.

З нового року історичний календар з’явиться в усіх бібліотеках Кіровоградщини, в тому числі шкільних.

У Кропивницькому презентували історичний календар

У Кропивницькому презентували історичний календар


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool