У Кропивницькому презентовано віртуальну виставку Бориса Вінтенка

Картини художника-земляка, українофіла Бориса Вінтенка є наразі дуже актуальними і необхідними в умовах тяжких випробувань, що випали на долю нашого народу через військову агресію споконвічного ворога, який в черговий раз хоче знищити нас як націю.
Борис Михайлович – поет сонячного пензля, закоханий у життя, красу рідного краю, неньку Україну, якій присвятив чимало своїх творів.
Це, переважно, пейзажі, які вражають оригінальною авторською технікою, незвичною кольоровою гаммою, а головне – ілюструють любов художника до своєї рідної землі, її історії, природи.
Великий прихильник напрямку імпресіонізму, художник врешті-решт винайшов свою авторську техніку мерехтливого живопису, яку можна назвати серпанковою. Це картини-пейзажі у сріблясто-мерехтливій манері, з широкими горизонтами, з високими тополями, з веселкою, що спустилась з неба до води з сестрою-вербою. Так він презентував світові свою Батьківщину, степи, лани, козацькі могили. Провідною темою у його творчості був образ рідної степової України. Вершина його пошуків – це картина-пейзаж, в якій присутній не тільки чудовий краєвид, а й сам митець з його любов’ю до усього, що пов’язано з його Батьківщиною, та бажанням відобразити єдність людини з природою. Віртуальний формат виставки презентує твори майстра, які до війни були часто представлені в музейній експозиції, неодмінно викликаючи захоплення відвідувачів. Це «Автопортрет» (1997), «Григорій Сковорода» (1972), «Флора. Атрибути мистецтв» (1978) та «Після дощу» (1999), які ілюструють усі жанрові спрямування художника – портрет, натюрморт, пейзаж. Звернення до постаті Григорія Сковороди, як одного із символів України, на фоні українського села з хатами-мазанками – черговий прояв українофільства з боку митця, а ще – спорідненість душ двох непересічних особистостей, адже Вінтенко теж жив за правилом «українського Сократа» - не виносив суєти, постійно був за роботою, не впрягався в інтриги. Григорій Сковорода був для нього взірцем. Він поділяв духовні настанови бродячого мислителя. Друга картина - це натюрморт, яка картина виходить далеко за межі «мертвої натури». Вона світоглядна. В ній художник демонструє своє естетичне ego. Польові і садові квіти, олівці і пензлі у вазочках, життєписи про художників, куманець на передньому плані і цитата з «Весни» Ботічеллі. «Після дощу» - чергова присвята українській природі, що набуває особливо символічного значення в умовах героїчної боротьби українського народа за своє право жити і бути господарем на рідній землі.
Борис Михайлович Вінтенко народився 25 липня 1927 року в селі Обознівка Кіровоградського району Кіровоградської області. Мистецьку освіту здобув у Одеському державному художньому училищі імені М.Б.Грекова. Працював живописцем у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР, брав участь у роботі творчих груп республіканського будинку творчості «Седнів», де познайомився з Миколою Глущенком і Тетяною Яблонською, працював керівником художнього гуртка в Кіровоградському Палаці піонерів, виховавши цілу плеяду талановитих майстрів пензля. Він автор чисельних поетичних натюрмортів, панорамних композицій, а також - керамічних і художніх творів, присвячених українській історії, зокрема – козацькій тематиці. Серед таких – епічні полотна «Моя Україна» (1989) та «В Україні милій» (2001). У 1993 році за значний внесок у розвиток образотворчого мистецтва та високу професійну майстерність Борису Вінтенку було присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». Пішов з життя Борис Михайлович 15 жовтня 2002 року, залишивши після себе унікальні художні твори, сповнені творчою індивідуальністю майстра. Багато з них зберігається в приватних колекціях України, Італії, Німеччини, США, Словаччини, Польщі та інших. У 2009 році на будинку, в якому жив художник (наразі - будівля обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка) встановлено меморіальну дошку, автором проєкту якої став скульптор Віктор Френчко.
Олег Юрченко
ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.

Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.

