У зв'язку з відключеннями електроенергії для сталої роботи сайту потребуємо допомоги - ДОНАТАМИ - натиснути тут -
                                                                        

У Кропивницькому представили новий історичний календар

Листопад 25, 2022 | Новини | Переглядів: 796 | Коментарі: 0

В бібліотеці Чижевського відбулася презентація нового дослідження Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік.

В бібліотеці Чижевського відбулася презентація нового дослідження Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік.

В бібліотеці Чижевського відбулася презентація нового дослідження Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік.


Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-1945) та російсько-українській (2014-2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації».

Це вісімнадцятий випуск масштабного проєкту знаного кропивницького краєзнавця та мистецтвознавця. Масштабного і ексклюзивного. Подібні дослідження в країні можуть робити лише колективи інститутів і Володимир Босько - людина енциклопедичних знань.

Його родзинкою є те, що в цьому альманасі Володимир Миколайович розмістив нариси, які стосуються його самого. Раніше, як зізнався пан Володимир, в одному з календарів він «ризикнув надрукувати мемуари про своє 14-місячне перебування в Єгипті як воїна-інтернаціоналіста під час війни з Ізраїлем». І його щирі, нерецензовані спогади сподобалися читачам.

В цьому календарі – нарис про трагічну долю батька, про те як він «сидів у камері смертників під час окупації», як здійснив «фантастичну втечу» і як його виключали з партії за зв’язки з українськими буржуазними націоналістами. Опубліковано дослідження походження прізвища Босько зі своїми версіями того, як воно могло з’явитися, хто були його носіями і тому подібне. Крім того - історія Андрія Сидоренка. Він був архітектором Кіровограда до війни, під час окупації і після війни. При німцях керував демонтажем пам’ятника Кірову і написав портрет Гітлера, а при Совєтах займався повторним встановленням пам’ятника сталінському кату, за що отримав 10 років у виправно-трудовому таборі. Та попри це він був видатнішим архітектором радянської доби. (Докладніше про долю Сидоренка можна почитати за посиланням https://library.kr.ua/news/slidspravazv/ .) А також дослідження пісні січових стрільців, яку зараз співає увесь український народ – «Ой, у лузі червона калина…».

«Ми живемо в неймовірному столітті. Зараз відбувається тотальне переосмислення історії людства. Виявляється, все, що було до цього, було сфальсифіковано, - розповів Володимир Босько, зазначивши, що людство увійшло в еру Водолія, коли все таємне, приховане стане явним. – Мене завжди цікавила постать Богдана Хмельницького, його культ в Україні. В мене є «Кобзар», виданий у 1964 році, куди були включені усі вірші, які писав Тарас Григорович про Богдана Хмельницького. У вірші “Розрита могила” є такі слова: “…Ой Богдане, Богданочку, Якби була знала, У колисці б задушила, Під серцем приспала…”

Чому я згадав ці рядки Шевченка? Незадовго до нападу на Україну у москві відбулася нарада науковців, перед якими було поставлено завдання вищим керівництвом країни знайти могилу Богдана Хмельницького. Ймовірно, для того, щоб заявити, що останки нетлінні і канонізувати, як святого. В росії - культ Хмельницького, в Україні теж. Але те, що почалося у 1654 році, повинно закінчитися в наші дні. Тобто потрібно визнати катастрофічну помилку Богдана Хмельницького, з якої ми не можемо виборсатись навіть сьогодні, коли постає питання або вони, або ми».

Додамо, що альманах містить відомості про ювілеї близько 400 визначних особистостей минулих часів і сьогодення. Представлені також близько 30 біографічних довідок про земляків-героїв АТО та учасників російсько-української війни, які віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України.

Відео презентації можна переглянути за посиланням


Ви можете підтримати наш портал ДОНАТАМИ

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool