У Кропивницькому представили новий історичний календар

Листопад 25, 2022 | Новини | Переглядів: 1073 | Коментарі: 0

В бібліотеці Чижевського відбулася презентація нового дослідження Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік.

В бібліотеці Чижевського відбулася презентація нового дослідження Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік.

В бібліотеці Чижевського відбулася презентація нового дослідження Володимира Боська «Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти. 2023 рік.


Герої уславлені й знеславлені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-1945) та російсько-українській (2014-2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації».

Це вісімнадцятий випуск масштабного проєкту знаного кропивницького краєзнавця та мистецтвознавця. Масштабного і ексклюзивного. Подібні дослідження в країні можуть робити лише колективи інститутів і Володимир Босько - людина енциклопедичних знань.

Його родзинкою є те, що в цьому альманасі Володимир Миколайович розмістив нариси, які стосуються його самого. Раніше, як зізнався пан Володимир, в одному з календарів він «ризикнув надрукувати мемуари про своє 14-місячне перебування в Єгипті як воїна-інтернаціоналіста під час війни з Ізраїлем». І його щирі, нерецензовані спогади сподобалися читачам.

В цьому календарі – нарис про трагічну долю батька, про те як він «сидів у камері смертників під час окупації», як здійснив «фантастичну втечу» і як його виключали з партії за зв’язки з українськими буржуазними націоналістами. Опубліковано дослідження походження прізвища Босько зі своїми версіями того, як воно могло з’явитися, хто були його носіями і тому подібне. Крім того - історія Андрія Сидоренка. Він був архітектором Кіровограда до війни, під час окупації і після війни. При німцях керував демонтажем пам’ятника Кірову і написав портрет Гітлера, а при Совєтах займався повторним встановленням пам’ятника сталінському кату, за що отримав 10 років у виправно-трудовому таборі. Та попри це він був видатнішим архітектором радянської доби. (Докладніше про долю Сидоренка можна почитати за посиланням https://library.kr.ua/news/slidspravazv/ .) А також дослідження пісні січових стрільців, яку зараз співає увесь український народ – «Ой, у лузі червона калина…».

«Ми живемо в неймовірному столітті. Зараз відбувається тотальне переосмислення історії людства. Виявляється, все, що було до цього, було сфальсифіковано, - розповів Володимир Босько, зазначивши, що людство увійшло в еру Водолія, коли все таємне, приховане стане явним. – Мене завжди цікавила постать Богдана Хмельницького, його культ в Україні. В мене є «Кобзар», виданий у 1964 році, куди були включені усі вірші, які писав Тарас Григорович про Богдана Хмельницького. У вірші “Розрита могила” є такі слова: “…Ой Богдане, Богданочку, Якби була знала, У колисці б задушила, Під серцем приспала…”

Чому я згадав ці рядки Шевченка? Незадовго до нападу на Україну у москві відбулася нарада науковців, перед якими було поставлено завдання вищим керівництвом країни знайти могилу Богдана Хмельницького. Ймовірно, для того, щоб заявити, що останки нетлінні і канонізувати, як святого. В росії - культ Хмельницького, в Україні теж. Але те, що почалося у 1654 році, повинно закінчитися в наші дні. Тобто потрібно визнати катастрофічну помилку Богдана Хмельницького, з якої ми не можемо виборсатись навіть сьогодні, коли постає питання або вони, або ми».

Додамо, що альманах містить відомості про ювілеї близько 400 визначних особистостей минулих часів і сьогодення. Представлені також близько 30 біографічних довідок про земляків-героїв АТО та учасників російсько-української війни, які віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України.

Відео презентації можна переглянути за посиланням


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool