Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp

У Кіровограді спустять воду з Інгулу

Июль 12, 2016 | Новини | Просмотров: 870 | Комментариев: 0

Технічний стан загороджувальної водної споруди на Інгулі по вулиці Михайлівській знаходиться у критичному стані. Механізми дамби не мають технічної можливості ефективно керувати системою регулювання рівня води у річці, загорожа підмита і не тримає герметично наповнення русла. Про це повідомив заступник міського голови Олександр Грабенко під час прес-конференції у міській раді сьогодні, 12 липня.

За його словами, для відновлення дієспроможності гідроспоруди, забезпечення сталого і безпечного пропуску талих і грунтових вод на Інгулі було замовлене дослідження дамби, берегів та русла і на його висновках – виготовлена проектно – кошторисна документація порятунку загороджувальної споруди.
- Дамба була зведена тна Інгулі у 1989 році, - відзначив начальник управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко. – Вона регулює 360 тисяч м3 води на площі 12,5 Га від вулиці Київської до Михайлівської. Останнім часом запас води не тримався у руслі центральної частини Інгулу, вода зникала у невідомому напрямку.
Сергій Коваленко повідомив, що вичення споруди, дна та берегів річки проводилися з липня по вересень 2015 року і весною 2016 року спеціалісти державного проектного інституту “Дніпродіпроводгосп”.
- Ми використовували різноманітні методи досліджень із залученням водолазів, але знайти шляхи витоку води змогли лише з допомогою ультразвукового дослідження, - наголосила головний інженер проекту Ірина Посільська. – вода підмила шандори і протікала під ними. Тепер попід загороджувальними спорудами утворені небезпечні пустоти і затвори тримаються сьогодні лише за рахунок того, що вони розперті між берегами. Єдиним ефективним рішенням є зведення бетонної подушки під дамбою і облаштування нової системи регулювання води.
Загальна кошторисна вартість проекту складає 4,99 мільйона гривень, проінформував начальник управління капітального будівництва міської ради Віктор Ксеніч. Півтора мільйона гривень вже передбачені у міському бюджеті, решта коштів планується виділити під час найближчої сесії 26 липня.
- Ми не можемо чекати, - звернув увагу Віктор Ксеніч. – Маємо встигнути до осінньо – зимового періоду. Тому вже визначений підрядник: ним стало підприємство ТОВ “Кронос – Лідер”. Отримана і декларація на початок будівельних робіт. Для забезпечення порятунку дамби доведеться спустити воду з центральної частини Інгулу і з мінімальним рівнем води річка перебуватиме 2-3 місяці. Звичайно, ми намагатимемося максимально оперативно виконувати роботи, у першу чергу поб’язані з бетонуванням.
Предстаник виконавця робіт Анатолій Белевський переконаний, що спеціалісти підприємства справляться із поставленим завданням. У людей є необхідний досвід і наявна уся потрібна будівельна техніка.
- Ми вже почали підготовчі роботи, - говорить Анатолій Белевський. – Підготували під’їздні шляхи, організували майданчик для прийому і сушки річкового намулу. Після того, як мул висохне, його вивезуть на потреби полігону твердих побутових відходів. Із понеділка, орієнтовно, почнемо спускати воду з Інгулу.
Головна складність полягатиме у тому, що майже весь комплекс робіт виконуватиметься у воді, а абсолютна сухість буде потрібна лише на 2-3 дні для заливки панору – бетонної подушки під дамбою, відзначив Анатолій Белевський.
Олександр Грабенко підкреслив, що будівельна техніка і люди працюватимуть на об’єкті зранку до вечора із суботнім робочим днем.

Коментарі для сайта CackleЗагрузка...
Загрузка...


Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений