Скільки монет можна вивезти з України?

Липень 24, 2013 | Новини | Переглядів: 881 | Коментарі: 0

Громадяни незалежно від віку мають право вивозити за межі України і ввозити в Україну банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет за умови їх письмового декларування в повному обсязі у митних пунктах пропуску

Вивезення банківських металів вагою понад 500 г у вигляді зливків і монет можливо на підставі індивідуальної ліцензії на вивезення за межі України банківських металів та за умови письмового декларування митному органу.
Слід зазначити, що до банківських металів віднесені золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках та порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, що вироблені з дорогоцінних металів з пробами для вітчизняних монет не нижче ніж для золота – 995, для срібла – 999, для платини та паладію – 999,5 і в іноземних монетах з дорогоцінних металів з пробами не нижче ніж для золота – 900, для срібла – 925, для платини та паладію – 999.
Таким чином, всі монети України з вищезазначеними пробами як ті, що не є засобом платежу, так і ті, що випущені в обіг і є засобом платежу на території України, віднесені до банківських металів.
Монети України з дорогоцінних металів, що мають нижчі проби, вивозяться за межі України і ввозяться в Україну фізичними особами на загальних умовах, а саме у порядку переміщення готівки через митний кордон України. Ліцензію видає територіальне управління Національного банку за місцем проживання громадянина.
Нагадуємо, що порядок переміщення через митний кордон України готівки і банківських металів визначено Постановою Правління Національного банку України від 27.05.08 року №148 зі змінами та доповненнями.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області
 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool