Щоб літні канікули були безпечними

Травень 20, 2014 | Новини | Переглядів: 839 | Коментарі: 0

Шановні батьки! Довгоочікувані літні канікули для ваших дітей – це час, коли у них з’являється багато вільного часу, який можна використати для ігор на подвір’ї, розваг із друзями, цікавих мандрівок, відпочинку на природі тощо.

Щоб літній відпочинок подарував їм лише приємні враження та задоволення, слід завчасно потурбуватися про їхню безпеку, а для цього необхідно нагадати малечі основні правила безпечної поведінки влітку.
Знайдіть час, щоб провести із своїми дітьми бесіду приблизно такого змісту.
Пам’ятайте і дотримуйтеся правил дорожнього руху. Не грайтесь на тротуарі біля дороги. Дотримуйтесь правил безпечної поведінки у громадському транспорті. На зупинці не стійте близько до проїжджої частини.
Якщо ви натрапили на залізний іржавий предмет, схожий на застарілі боєприпаси, не наближайтеся до нього впритул, не випробовуйте на міцність, кидаючи по ньому сторонніми предметами, не підпалюйте, не беріть у руки та не переносьте. Якщо предмет наполовину зарито у землю, не намагайтеся самотужки викопати його або вчинити якісь інші дії з ним. Якщо це невеликий за розміром предмет, із цікавості не кладіть його до кишені та не беріть із собою додому або у табір. Місце такої небезпечної знахідки слід помітити підручними засобами, наприклад, знайденою поруч великою гілкою, та одразу повідомити про знахідку дорослим.
Не розпалюйте вогнища і не кидайте у вогонь карбід, ємності з горючими та паливно-мастильними матеріалами. Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.
Не грайтеся біля залізничного полотна, не кладіть на рейки сторонні предмети. Не грайтеся на будівельних майданчиках, безлюдних пустирях та лісосмугах. Без дозволу дорослих краще взагалі не залишати подвір’я або ігровий майданчик. Якщо ви плануєте відвідати друзів, які живуть у сусідньому дворі або за кілька будинків від вас, то неодмінно скажіть про це батькам.
За відсутності дорослих не відчиняйте двері свого будинку або квартири стороннім людям. Якщо раптовий відвідувач переконує вас відчинити двері, наприклад, як представнику комунальної служби, не відчиняючи дверей, вибачтеся та запропонуйте прийти в інший час, коли вдома буде хтось із батьків.
Не грайтеся із безпритульними собаками і кішками. Їх поведінка непередбачувана: у перші хвилини зустрічі мирно налаштована тварина раптом може атакувати, якщо їй не сподобаються ваші рухи або голос видасться занадто гучним чи навіть загрозливим.
Обов’язково мийте руки перед вживанням їжі. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, чайником, холодильником тощо.
Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.
Не використовуйте піротехнічні засоби - це небезпечно! Не використовуйте відкритий вогонь (сірники, свічки) у приміщенні, не розпалюйте багаття на подвір’ї, пустирі, лісі, особливо у суху, спекотну, вітряну погоду, адже поширення неконтрольованого вогню може призвести до пожежі.
Пам’ятайте, що сонячне проміння корисне лише зранку, а занадто спекотного дня краще не виходити з дому без крайньої потреби або принаймні захистити голову хусткою, капелюхом та мати із собою питну воду. Відпочиваючи на узбережжі, не засинайте під пекучим сонцем, адже можна отримати сонячний удар та значні опіки. Купатися слід лише у спеціально визначених та обладнаних для цього місцях, де перевірене дно, вода відповідає санітарним нормам та встановлено рятувальний пост і обов’язково під наглядом батьків, вчителів або вихователів. В жодному разі не можна йти на відпочинок до водойми самостійно, без дорослих. Під час купання не можна лякати один одного, хапати за кінцівки, штовхатися, пірнати, запливати на глибину, жартома кликати на допомогу. Краще не використовувати надувні плавзасоби, адже вони вкрай ненадійні, а вчитися упевнено триматися на воді без допоміжних засобів. Відпрацьовувати уміння плавати слід лише вздовж берега, де ви впевнено відчуваєте дно, та обов’язково під наглядом дорослих.
Йти на прогулянку до лісу слід лише у супроводі дорослих. Під час прогулянки не можна чіпати дикорослих грибів та ягід, тим більше не можна їх куштувати. Не псуйте рослин, не ламайте гілок, не розпалюйте багаття та не лишайте сміття.
На природі стережіться кліщів та інших неприємних комах. Аби не стати їх черговою жертвою, слід неодмінно скористатися спеціальними засобами (аерозолями, кремами тощо). Також від комах вас врятує правильно підібраний одяг. Принцип простий: чим більша частина тіла прикрита одягом, тим менша ймовірність отримати укус. Якщо після прогулянки ви виявили на тілі кліща, який встиг присмоктатися до шкіри, не виймайте його самостійно. Обов’язково скажіть про це батькам та зверніться до лікаря.
Дотримуйтеся цих простих правил безпеки, щоб ваш літній відпочинок був приємним, подарував заряд бадьорості та здоров’я!

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool