Присвячується 650-річчю Синьоводської битви (ФОТО)

Липень 03, 2012 | Новини | Переглядів: 1381 | Коментарі: 0

3 липня 2012 року в Кіровоградському обласному художньому музеї була відкрита виставка за підсумками проведення пленеру у селі Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області до 650-річчя Синьоводської битви.

1362 року, за 18 років до славнозвісної Куликовської битви, литовський князь Ольгерд під час битви на Синіх Водах розбив військо трьох монголо-татарських ханів, розвіявши таким чином міф про непереможність золотоординців та перекривши їм шлях до Європи.
У червні 2011 року було проведено пленер у селі Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області, тобто фактично у тих місцях, де відбувалася легендарна битва. Учасниками акції стали 12 художників, що представляли Кіровоградську та Житомирську області.

В пленері прийняли участь шість представників творчої еліти нашого краю, що давно стали своєрідною візитною карткою мистецької Кіровоградщини далеко за її межами. Це - Хворост Андрій Васильович (1968 р.н., член Національної спілки художників України з 2000 року), Волохов Володимир Кіндратович (1939 р.н.), Шаповалов Анатолій Гаврилович (1949 р.н.), Давидов Валерій Миколайович (1954 р.н., член Національної спілки художників України з 2005 року), Демиденко Олександр Володимирович (1966 р.н.) та Кімнатний Анатолій Дмитрович (1980 р.н., член Національної спілки художників України з 2012 року).
В експозиції представлено варіанти логотипу ювілею Синьоводської битви, автором яких став Хворост Андрій Васильович.
Ну а перлиною виставки сміливо можна вважати портрет героя Синьоводської битви – литовського князя Ольгерда, виконаний викладачем мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Давидовим Валерієм Миколайовичем. Художник зумів передати масштабність Синьоводської битви, її значення для порятунку Європи від монголо-татарської навали, велич самого князя Ольгерда як історичної персони, що мимоволі на водить на роздуми про роль особистості в історії. Дуже оригінальним художнім прийомом можна вважати і зображення на картині фрагменту карти з ілюстрацією території Великого Князівства Литовського та його сусідів, що надає картині ще більшого історико-пізнавального значення.
Із представлених на виставці понад 20 робіт переважну більшість склали чудові пейзажі, які стали наглядною ілюстрацією любові кіровоградських майстрів пензля до рідного краю та їх бажання передати цю любов прийдешнім поколінням. Яскравість і сонячність цих картин – ніби символ того сяйва перемоги, що зійшло колись у цих місцях, подарувавши цілим народам шанс на порятунок.
6 червня 2012 року обласний художній музей прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 650-річчю битви на Синіх Водах (1362), під час якої дані твори вперше були представлені на суд глядачів у стінах Кіровоградського державного педагогічного університеті імені Володимира Винниченка.

 

Юрченко Олег Григорович – старший науковий співробітник
відділу науково-просвітницької роботи
Кіровоградського обласного художнього музею.

Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом
Кіровоградського обласного художнього музею -
картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

Присвячується 650-річчю Синьоводської битви (ФОТО)

Присвячується 650-річчю Синьоводської битви (ФОТО)
 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool