Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp

Необхідно повернути пільги працівникам, задіяних на шкідливих виробництвах,- Андрій Маліцький

Июль 12, 2016 | Новини | Просмотров: 527 | Комментариев: 0

Пільги, незаконно відібрані нинішньою владою у працівників шкідливих виробництв за так званими «Списками №1 і №2», необхідно повернути.

Це стосується, в першу чергу, більш як двох сотень професій металургійного профілю та сотні професій суміжних виробництв, серед яких видобуток та виробництво руд, – вважає заступник голови обласної організації «Опозиційного блоку» Андрій Маліцький.

В угоду умовам МВФ зі скорочення дефіциту пенсійного фонду вище керівництво держави пішло на безпрецедентні кроки, скорочуючи соціальні виплати працівникам шкідливих професій. Ці люди мали право вийти на пенсію у 35-­50 років та отримати більш високі виплати. Зараз же, згідно з травневою постановою Кабміну, списки пільговиків скоротилися майже втричі. Тепер, наприклад, по «Списку №1» із майже 170 тисяч працівників, які мали право на достроковий вихід на пенсію, залишили третину. Таку псевдотурботу нинішньої влади незабаром відчують на собі і працівники уранових шахт, – обурюється опозиціонер.

За його словами, основна проблема української влади полягає в тому, що уряд не ініціює великих інфраструктурних проектів, які б дали поштовх розвитку вітчизняної економіки та оживили внутрішній ринок.

– Необхідно будувати дороги, будинки, вокзали, мости, аеропорти, що, у свою чергу, дало б можливість працювати та заробляти машинобудівникам, металургам, транспортникам, будівельникам та людям багатьох інших професій. Від цього були б надходження до бюджетів усіх рівнів і до пенсійного фонду. Тоді б не довелося позбавляти соціальних пільг людей, які на шкідливих виробництвах втрачають здоров’я, а, подекуди, й життя, – зауважує Маліцький.

«Опозиційний блок» напрацював кілька законопроектів, спрямованих на соціальний захист працівників металургійної галузі та суміжних виробництв. Серед них проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування працівників, задіяних у підземних роботах та роботах з особливо шкідливими умовами праці». Ним, зокрема, передбачається відновлення пільгового оподаткування на рівні 10% для таких працівників з метою підвищення престижності даних професій та високої соціальної захищеності.

Коментарі для сайта Cackle

Загрузка...
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
Загрузка...
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений