На Кіровоградщині перевіряють організацію процесу розміщення громадян, які прибули зі Сходу держави

Липень 16, 2014 | Новини | Переглядів: 813 | Коментарі: 0

15 липня з дводенним візитом завітали на Кіровоградщину спостерігачі Організації з безпеки та співробітництва в Європі Елена Родрігес та Аліна Пенкала.

Представники місії ОБСЄ мають на меті перевірити організацію процесу розміщення громадян, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Про це вони повідомили у обласній державній адміністрації під час зустрічі із керівництвом обласного штабу, який опікується проблемами переселенців.
Заступник голови ОДА Віта Атаманчук та заступник Управління ДСНС в області Ігор Парфьонов ознайомили гостей з ситуацією, яка склалася з переселеними громадянами в області. Віта Атаманчук запевнила, що на усі питання будуть надані вичерпні відповіді та повідомила, що в області наразі проживає понад 260 переселенців з Криму та понад 750 – зі Сходу України. Одна третя з переселенців – це діти до 18 років. 134 людини наразі проживають у комунальних закладах різного типу та утримуються за рахунок обласного бюджету. Більша половина з цих людей живе у пансіонаті «Славутич» м.Світловодська, де людям забезпечено гідний рівень проживання – починаючи від пральної машини та завершуючи іграшками. Взагалі місцева влада, рятувальники та благодійники налагодили гарні взаємовідносини з жителями пансіонату, які йдуть на контакт та сподіваються на краще.
Цікавалися спостерігачі ОБСЄ з яких міст прибувають люди, а це, переважно, Донецьк, Луганськ, Краматорськ, Слов’янськ та Горлівка, та як довго збираються жити на Кіровоградщині, а також чи всі проходять реєстрацію. Віта Атаманчук розповіла, що у дітей та дорослих залишився острах до вибухів та пострілів, а студенти з Луганська, які зараз перебувають на Кіровоградщині, з’явившись та телеекранах у вишиванках, викликали жах у батьків, які знаходяться на малій Батьківщині. Тож, деякі люди не хочуть афішувати своє перебування, а про час їх повернення поки що говорити зарано.
Крім цього, спостерігачі ОБСЄ відвідали робочу групу обласного штабу, до якої входять фахівці УДСНС, психологи та фахівці державних установ з питань права, соцзахисту, житла. Робоча група забезпечує ефективну координацію дій усіх відомств, саме це сприяє швидшому вирішенню питань.
Побували Елена Родрігес та Аліна Пенкала і біля інформаційного намету для переселенців, у якому чергують рятувальники та представники громадських організацій. Зокрема, тут надається психологічна допомога, а також намет є пунктом надання гуманітарної допомоги від мешканців міста. Тут є листівки, де вказано, що потрібно переселенцям, які проживають у гуртожитках Кіровограда.
А просто біля намету про свої реалії розповіла спостерігачам жінка, яка з родиною переїхала до Кіровограда з Луганська. Після жахів, пережитих там, вона говорить про все, чим їй допомогли рятувальники – і необхідною побутовою технікою, а також влаштували на роботу доньку. Вона дуже задоволена, проте, все одно сподівається повернутися у рідне місто.
Далі маршрут пролягав через міськвиконком та готелі і гуртожитки, де наразі проживають переселенці. Також протягом поїздки представники ОБСЄ проінспектують міста області та дізнаються, що найбільше хвилює наших співвітчизників, які вимушено стали переселенцями.
Прес-служба У ДСНС в області

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool