Міськрада Кропивницького зареєструвала проект рішення про створення наглядових рад при комунальних підприємствах

Квітень 03, 2018 | Новини | Переглядів: 806 | Коментарі: 0

2 квітня на сайті міської ради було опубліковано проект рішення «Про утворення наглядових рад в комунальних підприємствах Міської ради міста Кропивницького». Даний документ було зареєстровано депутатом Олександром Цертієм.

Цим документом визначається порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядових рад, а також права, обов’язки та відповідальність членів наглядових рад комунальних підприємств, заснованих на комунальній власності територіальної громади м. Кропивницького.

«Проектом даного рішення, який ми розробляли спільно з експертами Центру «ЕЙДОС», депутатом міськради Олександром Цертієм та керівником антикорупційної групи коаліції «Рада Експертів» Павлом Лісниченком, пропонується створення наглядових рад на тих КП, які є природними монополіями або їх статутний капітал складає більше ніж 3 мільйони гривень, або ж а тих підприємствах сума річного обороту яких становить понад 10 мільйонів», - розповідає Дмитро Сінченко, голова Асоціації Політичних Наук, співавтор даного проекту рішення.

Згідно проекту рішення у повноваження наглядових рад буде входити відбір кандидатур на посади керівників КП, контроль за їх поточною діяльністю, складання звітів з висновками про діяльність підприємства, тощо.

«Даний проект рішення, в разі його схвалення - започаткує створення незалежних наглядових рад в комунальних підприємствах міста, що зробить їхню діяльність більш прозорою і ефективною для територіальної громади міста. Тож попереду багато роботи – спільні обговорення з громадою, активістами, круглі столи, обговорення з депутатами на постійних комісіях і сесія міської ради. Готові до конструктивної роботи і ретельного аналізу всіх пропозицій, які надійдуть в процесі обговорення», - коментує Олександр Цертій, депутат Кропивницької міськради.

Основні принципи діяльності наглядових рад, відповідно до проекту:

• Наглядова рада є колегіальним органом управління комунального підприємства, що контролює та спрямовує діяльність його керівника та посадових осіб;
• Кількість членів наглядової ради становить п’ять осіб - незалежні члени наглядової ради становлять більшість від її загального складу.
• Незалежних членів наглядової ради обирає на прозорому і відкритому конкурсі спеціально створена комісія, інформація про конкурс і критерії до претендентів оприлюднюються на офіційному веб-сайті міської ради міста Кропивницького.
• Наглядова рада має широкі повноваження та здійснює контроль за діяльністю комунального підприємства в інтересах територіальної громади міста, всі рішення і протоколи оприлюднюються на офіційному веб-сайті міської ради міста Кропивницького.
• Наглядова рада підзвітна міській раді, двічі на рік звітує про свою діяльність - за результатами звіту, в разі його схвалення, члени наглядової ради отримують грошову винагороду.

«Ми дуже сподіваємось, що цей проект рішення також буде підтриманий депутатами, як і попередній наш документ, в якому йшлося про оприлюднення інформацій комунальними підприємствами. Адже це кроки до прозорості та публічності в діяльності підприємств, які витрачають бюджетні кошти», - наголошує Дмитро Сінченко.

Для довідки: проект «Прозорі комунальні підприємства» здійснюється Центром Ейдос за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. ГО «Асоціація Політичних Наук» є регіональним партнером Центру «Ейдос» і займається впровадженням проекту в Кіровоградській області.

Прес-служба АПН


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool