«Магія квітів» (ФОТО)

Май 16, 2012 | Новини | Просмотров: 881 | Комментариев: 0

14 травня 2012 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки творів Анатолія Опанасовича Данилова.

Анатолій Опанасович Данилов народився в грізний, воєнний 1941 рік в с. Каніжі Новомиргородського району Кіровоградської області. З дитинства любив малювати. Після закінчення школи, довго не міг вибрати майбутню професію. Тож навчання продовжив в Кіровоградському професійно – технічному училищі. Саме в училищі, навчаючись на ливарника, Анатолій познайомився з художниками, які чимало допомогли хлопцеві. І в 1966 році він вступив до Ленінградського художнього училища ім. В. Сєрова, яке закінчив з відзнакою у 1970 році. В училищі на талановитого студента звернув увагу професор Кирило Іогансен і запросив його на навчання до себе на факультет монументально – декоративного живопису вищого художньо – промислового училища ім. В. Мухіної. З училища А. Данилов вийшов з ґрунтовними навичками і знаннями. В 1975 році повернувся на рідну Кіровоградщину. В Кіровоградських художньо – виробничих майстернях Художнього фонду УРСР Анатолій Опанасович працював художником до 2000 року. За роки роботи ним було виконано десятки розписів. У 1992 році була створена сама відома його робота – мозаїка на фасаді Кіровоградського Національного технічного університету «Дотик».

Працював художник в різних жанрах – живопис, графіка, постійно знаходився в творчому пошуку. Для творчості Данилова характерні чітка композиція, продумана кольорова гама. Портрети, виконані ним, романтичні, ліричні, позначені роздумами автора і його ставленням до моделі, за колоритом монохромні. Образи композицій чітко окреслені, глибоко індивідуальні. На цій виставці представлена одна із найцікавіших сторінок творчості художника – це квіти. Вони ніби завмерли в передчутті звільнення від земного тяжіння і готові злетіти в безмежжя простору. Його роботи випромінюють любов до квітучої української природи, життєствердженність, святковість та оптимізм. Це його діалог про прекрасне з глядачем, запрошення в країну, де цвітуть загадкові, милі серцю, чудові квіти.
Анатолій Опанасович приймав участь в республіканських і всесоюзних виставках. Його роботи зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї, в приватних колекціях України, Росії, Польщі, Німеччини, США. Ім’я Данилова А.О. занесене до Енциклопедії Сучасної України.

Валентина Ноженко – головний зберігач фондів Кіровоградського обласного художнього музею

«Магія квітів» (ФОТО)

«Магія квітів» (ФОТО)

«Магія квітів» (ФОТО)

«Магія квітів» (ФОТО)       

Загрузка...
Комментарии для сайта Cackle Автор Subscribe to Fotoinform.net: Кировоградские новости by Email Google

Загрузка...
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
Установите обновленное приложение на Андроид на Айфон и айпад и читайте свежие новости прямо на своем мобильном или планшете
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений