Лікар з Кропивницького потрапив у спецпроект «30 лікарів Незалежної України»

Серпень 26, 2021 | Новини | Переглядів: 1258 | Коментарі: 0

Міністерство охорони здоров’я створило спецпроект «30 лікарів Незалежної України», одним з його героїв став сімейний лікар амбулаторії загальної практики – сімейної медицини м. Кропивницького Дмитро Корольков.

За свою медичну кар’єру Дмитро встиг попрацювати і в приватних клініках, і в благодійних організаціях. Та каже, що коли тодішня міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун оголосила медреформу, повірив у можливість позитивних змін. І пішов сімейним лікарем у державну амбулаторію.

«Реформа зробила відносини між лікарем і пацієнтом більш прозорими – і мені це подобається, – каже Дмитро. – Людина обирає того лікаря, до якого у неї, як то кажуть, лежить душа. Наприклад, у мене мало «рандомних» пацієнтів. Я веду сторінку у Facebook, де висвітлюю своє бачення стратегій лікування: сучасні протоколи, принципи доказової медицини, здоровий спосіб життя як фундамент здоров’я в цілому. Відповідно, до мене йдуть пацієнти, яким близькі мої погляди. При такому підході між лікарем і пацієнтом з самого початку встановлюються довірчі відносини, а це підвищує ефективність лікування в рази.

лікар амбулаторії загальної практики – сімейної медицини м. Кропивницького Дмитро Корольков

Що мені ще подобається в медицині останніх років, так це початок укладання договорів між НСЗУ та приватними клініками. Це стимулює державні амбулаторії боротися за пацієнтів, а відтак, покращувати якість послуг: щоб не лише лікарі були професіоналами, але й працівники реєстратури посміхалися, коридори та кабінети були відремонтовані. Звісно, не все ще працює так, як належить. Важливо розуміти: медицина європейського рівня не вибудовується за один день (і в самій Європі це теж потребувало часу). Та Україна рухається у вірному напрямку – в цьому я впевнений абсолютно».

Головний критерій успішності для Дмитра – це коли пацієнти довіряють йому найцінніше: власних дітей. Він вважає, що здоров’я дитини – це результат сумісної праці та відповідальності батьків і сімейного лікаря. А відтак, завжди пояснює, чому важливо слідувати тим чи іншим рекомендаціям, ніколи не призначає антибіотики «про всяк випадок, аби перестрахуватися». Каже, в результаті дітки, які роками не «вилазили» з ГРВІ та сиділи на антибіотиках, почуваються значно краще.

«Коли їхні батьки підходять до мене на вулиці, вітаються, дякують за ефективне лікування, я, без перебільшень, почуваюся щасливим», – каже лікар. 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool