Кропивницький: у художньому музеї відкрилась незвичайна виставка (ФОТО)

Травень 12, 2017 | Новини | Переглядів: 1112 | Коментарі: 0

12 травня 2017 року в обласному художньому музеї розгорнуто незвичайну виставку «Травневий вернісаж», оригінальність якої полягає в тому, що вона присвячена зразу трьом визначним подіям, кожна з яких заслуговує на окрему повноцінну виставку.

Але щільний графік інтенсивної виставкової роботи майбутнього Музею мистецтв міста Кропивницький вже давно навчив співробітників музею створювати цікаві комбіновані експозиції, які охоплюють декілька тематичних спрямувань та дають можливість різноплановим творам мистецтва зустрітися з відвідувачем музею.

Характерною ознакою виставки «Травневий вернісаж» є її європейське спрямування, адже всі три свята, на честь яких розгорнуто виставку, прийшли до нас з Європи, що набуває особливо символічного значення в умовах битви за європейське майбутнє нашої держави з відповідним рівнем життя, правовою культурою, соціальним захистом, цивілізаційним світоглядом та культурними цінностями.

Окремий тематичний блок виставки складають художні твори, присвячені світлому родинному святу – Дню матері, яке відзначається в багатьох країнах світу, набувши міжнародного характеру.
Піонером по вшануванню матерів своєї країни стала Англія, у якій вже в ХVII-ХVIII століттях існувала так звана Материнська неділя – четверта неділя Великого посту, під час якої вшановували усіх англійських матерів. На початку ХХ століття рух за відзначення Дня матері активізувався на теренах США, внаслідок чого 8 травня 1914 року Конгрес цієї країни офіційно оголосив другу неділю травня національним святом – Днем матері. Цей почин підхопили у різний час 85 країн світу, ще 30 країн відзначають День матері в інші дні.

Щодо нашої держави, то вона приєдналася до відзначення Дня матері в 2000 році, не тільки долучившись таким чином до чудової європейської традиції, а й повернувшись врешті решт до духовних джерел та традицій козацької України, однією з характерних ознак якої було шанобливе ставлення до жінки-берегині, жінки-козачки. Згідно традиції більшості країн відзначати цей день у другу неділю травня в цьому році українці отримають можливість привітати своїх матерів та висловити їм свою шану і вдячність саме 14 травня.
Даній тематиці присвячені роботи невідомого художника «Жінка з немовлям» (ХІХ століття), Юрія Іванова «На балконі» (1978), Ігоря Смичека «Дитя і мати» (2004), Володимира Остроухова «Голубий день» (початок ХХІ століття), Анатолія Янєва «Молода мати» (2009).
Особливого звучання з огляду на сучасну русько-ординську війну набуває робота Степана Ніколенка «Горе матері» (1999), яка, будучи написана задовго до війни, є на сьогодні неймовірно актуальною.

Ряд картин виставки присвячені ще одному дуже важливому і необхідному святу – Міжнародному дню музеїв, адже важко переоцінити вклад музейних закладів різних країн у збереження культурної спадщини, унікальних творів мистецтва, естетичне виховання населення, що особливо важливо – молоді, шляхом популяризації культурного надбання різних історичних епох.
Будучи започаткованим у 1977 році, це свято відзначається щорічно 18 травня як данина шани невтомним трударям на музейній ниві. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно, влаштовуючи для відвідувачів чисельні мистецькі акції, однією з яких стала так звана «Ніч музеїв» - калейдоскоп театралізованого дійства, концертних номерів, цікавих майстер-класів тощо. Це чудова можливість для музейного закладу заявити про себе як кажуть «у весь голос», презентувати найкращі свої експонати, розкрити свій багатющій мистецький потенціал, вразити відвідувача різноманітними креативними ідеями, налагодити творчі зв’язки, збагатитися досвідом інших музеїв тощо.
Відвідувач виставки «Травневий вернісаж» зможе побачити картини, які презентують справжні музейні храми нашої Степової Еллади - М.Когана-Шаца «Садиба Івана Карповича Карпенка-Карого на хуторі «Надія» (1982), Леоніда Бондаря «Обласний художній музей» (2002), «Краєзнавчий музей» (2006) та «Обласний художній музей» (2006), Сергія Шаповалова «Рання весна. Будинок Ельворті» (2003) та «Хутір «Надія». Осінь» (2008), Михайла Надєждіна «Сонячне світло» (2007), Андрія Надєждіна «Свята Покрова над хутором «Надія» (2007) та «Зорі над хутором «Надія» (2007), Ігоря Смичека «Музей Тобілевичів в Арсенівці» (2007), Марії Липи «Обласний художній музей» (2007), Анатолія Кімнатного «Кіровоградський обласний художній музей» (2010).

Ну і як же обійтись без відзначення Дня Європи, яке в умовах чергового відродження нації та суворих воєнних реалій має для України особливо важливе значення. Доречи, Україна – єдина держава, яка не будучи членом Євросоюзу, відзначає День Європи на державному рівні, адже це чудова можливість відчути себе частиною європейської спільноти та вибудувати для себе певну систему геополітичних орієнтирів. Починаючи з 2003 року українці святкують День Європи у третю суботу останнього весняного місяця, яка в цьому році припадає на 20 травня.
Подорож країнами Європи нам дарують чудові твори виставки – Сергія Дриги «Ранок в Антверпені» (1999), «Коли місто спить» (1999), «Вогні Валкенбурга» (1999), «Сузір’я дахів» (2001), «Чаклунка ніч» (2005) та «Історія Сопрано. Краків» (2005), Анатолія Горбенка «Святі місця Флоренції» (1999), Степана Ніколенка «Клісон. Стара фортеця» (2000), Леоніда Корнєєва «Прага. Міст через річку Влтаву» та «Прага. Карлів Міст через річку Влтаву», Володимира Білоуса «Рим. Міст Святого Янгола» (2014), «Рим. Форум» (2014) та «Рим. Колізей» (2014).

Тож сподіваємось, що виставка «Травневий вернісаж» отримає відповідний резонанс серед справжніх шанувальників високопрофесійного образотворчого мистецтва та подарує відвідувачам обласного художнього музею не тільки естетичну насолоду, а й позитивні емоції та святковий настрій.

Олег Юрченко

12 травня 2017 року в обласному художньому музеї розгорнуто незвичайну виставку «Травневий вернісаж», оригінальність якої полягає в тому, що вона присвячена зразу трьом визначним подіям, кожна з яких заслуговує на окрему повноцінну виставку.


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool