Кіровоградці, будьте обережними з вогнем!

Липень 29, 2013 | Новини | Переглядів: 793 | Коментарі: 0

Шановні громадяни! Закликаємо Вас ознайомитися з правилами безпечної поведінки у разі виникнення пожеж в екосистемах – лісах та полях.

Уже кілька років поспіль з травня по жовтень в Україні утримуються високий та надзвичайний рівні пожежної небезпеки. Це пов'язано з аномально високими температурними показниками та відсутністю ефективних опадів.
Часто пікніки, шашлики поблизу річки чи лісу залишають по собі досить помітні сліди у вигляді покинутого сміття та незагашених чи погано загашених вогнищ. Часто садоводи та селяни безвідповідально спалюють господарське сміття, бур’яни, очерет. Це призводить до виникнення масштабних пожеж, створює загрозу перекидання вогню на житлові приміщення. Призводять до небезпеки й дитячі пустощі з вогнем.
Не треба бути фахівцем, аби збагнути, наскільки загрозливим є збіг кількох факторів: відсутність дощу, сильний вітер, нескошений бур’ян. За таких умов навіть необережно викинутий у придорожні бур’яни сірник, недопалок чи скляна тара можуть стати причиною великого лиха. З сухої трави вогонь може перекинутися на сухостій, а потім охопити найближчі зелені насадження (парки, лісосмуги, ліси), господарські споруди (гаражі, сараї, прибудови, флігелі тощо).
У зв’язку з цим Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян: не експериментуйте із займистими речовинами у пожежонебезпечний сухий літній період! Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Одразу попередьте про це рятувальників. Зверніть увагу - загасити невелике займання трави легко – просто вилийте відро води чи закидайте землею. Не розпалюйте багаття в лісах. Не викидайте скляні пляшки. Скло може спрацювати як лінза і призвести до пожежі.
Останнім часом багато громадян з радістю долучаються до китайської традиції – запуску небесних ліхтариків. При цьому мало хто звертає увагу на те, що згаслі паперові конструкції осідають на землі, як сміття, а в запаленому стані створюють реальну загрозу пожежі.
ДСНС нагадує, що не можна запускати небесний ліхтарик в безпосередній близькості від дерев, ліній електропередач, автозаправок, аеропортів, аеродромів, складів пально-мастильних матеріалів, будинків і споруд. Категорично не можна використовувати небесний ліхтарик при швидкості вітру більше 5 м/с, оскільки політ буде неконтрольованим і куля може залетіти у відкрите вікно чи заплутатися в проводах. Ліхтарик може змінити напрям руху і полетіти у бік житлових будинків або лісової зони, приземлитися не тільки на дерево, автомобіль, але і на суху траву.
Пам'ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки надзвичайної події.
Прес-служба Управління ДСНС в області


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool