Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp

Кіровоградське обласне територіальне відділення припинило порушення законодавства

Ноябрь 20, 2013 | Новини | Просмотров: 770 | Комментариев: 0

На виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» та з метою встановлення відповідності діяльності Товариства на ринку надання послуг, пов»язаних з приєднанням до власних електричних мереж Кіровоградське відділення виявило порушення, яке полягало у неправомірному стягненні із замовників коштів за розробку технічних умов, при виконанні стандартних приєднань.

Після набрання чинності з 1 січня 2013 року змін до Закону України «Про електроенергетику» розробка та видача технічних умов повинні надаватися електропередавальною організацією у складі послуги з приєднання електроустановки замовника до електричних мереж у вигляді надання послуги зі створення технічних можливостей для передачі у місця приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.

Тобто, з березня поточного року окрема послуга з видачі технічних умов на приєднання до електричних мереж електропередавальними організаціями не надається.

Але в ході проведення перевірки Товариства в особі Знам»янського району електричних мереж було встановлено, що з ФОП Щава О.О. та з гр. Овчаренко С.І. на користь електропередавальної організації було сплачено кошти за розробку технічної документації у подвійному розмірі.

Вищеозначені дії Товариства кваліфіковано, як зловживання монопольним становищем на ринку з приєднання до електричних мереж, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

До честі суб»єкта господарювання потрібно віднести той факт, що він вжив заходів до усунення виявленого порушення та запобігання подібним випадкам у подальшому.

Зокрема, замовникам були повернуті зайво стягнені кошти в повному обсязі, а до відповідальних осіб застосована дисциплінарна вдповідальність.

ПАТ «Кіровоградобленерго» визнало факт вчинення порушення та зобов»язалося сплатити штраф у розмірі 68 тис. грн. до Державного бюджету України.

Голова тервідділення О. Корнюша

Коментарі для сайта CackleЗагрузка...


Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений