Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp

Кіровоградщина: роз’яснює Міндоходів - як оподатковується матеріальна допомога

Октябрь 16, 2013 | Новини | Просмотров: 824 | Комментариев: 0

Оподаткування матеріальної допомоги залежить від характеру її надання.

Якщо сума матеріальної допомоги має систематичний характер і надається всім або більшості працівників (наприклад, допомога на оздоровлення), при цьому її виплату передбачено положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати, і вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України – 15 (17)%. Тобто така матеріальна допомога оподатковується як і звичайна заробітна плата.
Оподаткування матеріальної допомоги разового характеру регулюється п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу. З метою оподаткування така допомога відноситься до нецільової благодійної допомоги. Це допомога, яка надається без встановлення умов та напрямів її витрачання.
У 2013 році не оподатковується нецільова благодійна допомога надана у розмірі до 1610 грн. Сума перевищення включається до оподатковуваного доходу працівника згідно з пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу й оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 зазначеного Кодексу, 15 (17)%. Отримати нецільову благодійну допомогу можуть не тільки працівники підприємства, а й будь-який громадянин на підставі заяви.
При цьому благодійник – юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності за формою №1-ДФ.

Прес-служба ГУ Міндоходів у
Кіровоградській області

 

Коментарі для сайта CackleЗагрузка...


Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений