Кіровоград: звітує спостережна комісія виконкому міської ради

Січень 23, 2015 | Новини | Переглядів: 893 | Коментарі: 0

Рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 27 травня 2014 року №246 “Про спостережну комісію” утворено спостережну комісію виконавчого комітету Кіровоградської міської ради у новому складі.

До складу комісії входять представники трьох громадських організацій (Кіровоградська міська організація ветеранів України, об’єднання громадян “Свобода”, громадська організація “Територія успіху”), депутат Кіровоградської міської ради.
Робота спостережної комісії визначається Положенням про спостережні комісії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2004 року №429 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042) та планами її роботи на перше та друге півріччя 2014 року, затвердженими головою комісії 30 грудня 2013 року та 26 червня 2014 року.
Організаційною формою роботи комісії є її засідання. Графіки проведення засідань визначають їх періодичність відповідно до вимог Положення (не рідше одного разу на місяць).
Протягом січня-грудня 2014 року проведено 23 засідання спостережної комісії, на яких розглянуто 82 питання відносно 405 осіб, які відбувають покарання в Кіровоградській виправній колонії №6, Кіровоградському слідчому ізоляторі управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області з питань умовно-дострокового звільнення, заміни невідбутої частини покарання більш м’яким, переведення з колонії середнього рівня безпеки до дільниці соціальної реабілітації, про заміну умов утримання шляхом переведення до виправної колонії мінімального рівня безпеки, застосування акта помилування, Закону України “Про амністію у 2014 році” тощо.
З метою реалізації завдань щодо організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених спостережною комісією здійснено проведення двох виїзних засідань, під час яких здійснено прийом з особистих питань засуджених, вивчення стану їх комунально-побутового, медико - санітарного забезпечення в Кіровоградській виправній колонії №6, підготовки до осінньо-зимового періоду та взято участь у 94 судових засіданнях по розгляду подань щодо умовно-дострокового звільнення, заміни невідбутої частини покарання більш м’яким та застосування Закону України “Про амністію у 2014 році”.
Спостережною комісією, з метою сприяння соціальній адаптації звільненим з місць позбавлення волі особам, прийнято участь у підготовці проекту рішення Кіровоградської міської ради щодо надання пільг засудженим, що відбувають покарання в установах, розташованих на території м.Кіровограда. Відповідно до рішення Кіровоградської міської ради від 29 січня 2014 року №2789 “Про надання пільги у 2014 році засудженим, що відбувають покарання у виправних закладах на території м.Кіровограда, та бездомним громадянам, які перебувають на обліку у Кіровоградському міському центрі обліку та тимчасового перебування бездомних осіб, щодо сплати державного мита за видачу певних документів”, засудженим, що відбувають покарання в установах, розташованих на території м.Кіровограда, надано 100% пільгу щодо сплати державного мита за повторну видачу свідоцтв про народження та видачу паспорта громадянина України в разі обміну замість втраченого чи пошкодженого. Станом на 10.12.2014 р. в Кіровоградській виправній колонії управління ДПтСУ в Кіровоградській області (№6) правом пільги на отримання паспорта громадянина України скористались 113 осіб, матеріали щодо 18 осіб перебувають на опрацюванні в управлінні Державної міграційної служби у Кіровоградській області. В Кіровоградському слідчому ізоляторі управління ДПтС України в Кіровоградській області правом такої пільги скористались 9 засуджених.
20.02.2014 р. проведено спільне засідання спостережної комісії та керівництва управління ДПтС України в Кіровоградській області з питань підготовки та оформлення матеріалів на засуджених щодо умовно-дострокового звільнення та заміни невідбутої частини строку покарання більш м'яким.
З метою реалізації функцій спостережної комісії щодо громадського контролю за особами, звільненими умовно-достроково, комісією запроваджено направлення запитів щодо зазначеної категорії осіб до органів внутрішніх справ. Протягом звітного періоду спостережною комісією направлено 7 запитів до Кіровоградського міського відділу УМВС України в області (листи від 27.01.14, від 13.03.14, від 16.06.14, від 27.06.14, від 19.08.14, від 06.11.14 та 18.12.14) стосовно 76 осіб цієї категорії, які мали намір після звільнення проживати на території відповідного району міста. За отриманою інформацією, на облік органами внутрішніх справ поставлено 43 особи (5 осіб не прибули до обраного місця проживання).
04.06.2014 р. секретарем спостережної комісії взято участь у комплексній перевірці прокуратурою м.Кіровограда дотримання законодавства щодо утримання засуджених в Кіровоградській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області (№6).
Спостережною комісією надано звіт виконавчому комітету Кіровоградської міської ради про роботу за 2013 рік (рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 18 лютого 2014 року № 68), який розміщено на офіційному сайті Кіровоградської міської ради (www.kr-rada.gov.ua) в мережі Інтернет та опубліковано у віснику Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”.
Відповідно до рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 18 лютого 2014 року 369 “Про спостережну комісію”, припинено повноваження спостережної комісії з 10 травня 2014 року та оголошено про надання пропозицій щодо формування нового складу спостережної комісії.
Результати кожного засідання спостережної комісії розміщуються в рубриці “Експрес-інформація” на веб-сайті міської ради.
Протягом звітного періоду випадків оскарження прийнятих комісією рішень щодо погодження постанов та подань адміністрацій установ виконання покарань не було.

Заступник голови спостережної комісії, заступник начальника — начальник відділу соціального та правового захисту дітей служби у справах дітей виконавчого комітету І.Бабич


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool