Кіровоград: ЗМІ та захист разом

Март 14, 2014 | Новини | Просмотров: 764 | Комментариев: 0

Саме такого висновку дійшли учасники тренінгу, який ознайомив кіровоградських журналістів з діяльністю Всеукраїнської Коаліції з надання безоплатної правової допомоги.

Те, що така діяльність мала з’явитися в Україні вже давно, сумнівів ні в кого не викликає. Далеко не всі громадяни нашої держави мають можливість звертатися у судові органи та, навіть, просто за юридичною консультацією за власні кошти. Надто «вибагливі» у нас є адвокати і юристи. Чимало просять за свої, навіть, незначні послуги (не до усіх відноситься) такі собі заробітчани-юристи. «Покращення», обіцяне Януковичем не відбулося. Населення країни так і не збагатилося, а проблем, пов’язаних із правовим захистом стає все більше. Тут і приходить на допомогу Коаліція громадських організацій.
Об'єднання створене у 2013 році поєднує 14 організацій. Тільки у лічених регіонах (із них і Кіровоградська область) Коаліція не має організацій-членів. За цей час її послугами скористалися майже 50 тис. громадян України, що вже дає привід довіряти цій структурі як спроможній надавати такого роду підтримку. В основному, правову допомогу надають соціально незахищеним громадянам. Хоча, (а такі випадки були), за допомогою приходили і заможні громадяни. Вони теж хотіли скористатися безоплатними послугами. Та члени спілки вже вміють розгледіти потенційних шахраїв, які ще мають нахабство звертатися за безкоштовним обслуговуванням. Частіше таким громадянам все ж-таки надають консультацію, а їх справу юридично не супроводжують.
Так склалося, що в Україні більшість населення не володіє конкретними знаннями з юриспруденції. Це й зрозуміло. Не кожен вміє робити ту чи іншу справу професійно, не кожний має знати і володіти іншою спеціальністю. Воно і не потрібно.
За словами виконавчого директора Коаліції Віталія Місяця, є ще одна перешкода для роботи громадських організацій у наданні професійної правової допомоги – не інформованість громадськості про можливість надання БЕЗОПЛАТНОЇ помочі. Особливо це стосується мешканців сільської місцевості, де немає офісів юристів, електронних та, навіть, паперових інформаційних засобів. Для цих людей такого роду допомога необхідна, як вода у пустелі», - переконаний Віталій Місяць.
А це вже робота ЗМІ. Ми, журналісти, різних форм інформування, маємо прийти на допомогу і громадянам і юристам. Разом з ними стояти на засадах створення громадянського суспільства.
Члени Коаліції переконані, що допомагаючи людям виборювати справедливість країна позбудеться багатьох негараздів, а саме головне - корупції. За допомогою професійних юристів, адвокатів, правовиків громадяни вже не будуть відштовхнуті бюрократичною системою, а матимуть можливість відстоювати свої права в усіх сферах життя. Люди матимуть правовий захист, а це позбавить нечесних чиновників корупційних схем і вимог.

Руслан Худояров спеціально для «Fotoinform»

Загрузка...
Комментарии для сайта Cackle Автор Subscribe to Fotoinform.net: Кировоградские новости by Email Google

Загрузка...
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
Установите обновленное приложение на Андроид на Айфон и айпад и читайте свежие новости прямо на своем мобильном или планшете
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений