Кіровоград: виставка «Обличчя народів»

Ноябрь 07, 2013 | Новини | Просмотров: 655 | Комментариев: 0

7 листопада 2013 року в Кіровоградському обласному художньому музеї в рамках проведення заходів щодо підтримки національних меншин в області, відкриєтьсяь експозиція художніх творів «Обличчя народів», мета якої - відродження, збереження та збагачення культурної спадщини національних меншин, що проживають на степовій землі Кіровоградщини.

В сучасному світі важко знайти країну склад населення якої становлять люди лише однієї національності. Україна також належить до країн з багатонаціональним населенням. Кіровоградщина – край багатонаціональний, адже сьогодні на теренах області проживають представники 98 національностей - росіяни, білоруси, греки, євреї, німці, татари, поляки, румуни, молдавани, угорці, чехи, гагаузи, болгари та багато інших. Найчисельнішими як в Україні так і у Кіровоградській області є українці. Це автохтонна нація. Українці проживали на цій території з давніх – часів, займаються різними видами діяльності, зберігають національні традиції, мову та культуру. Поруч з ними живуть великими або малими етнічними групами інші народи. Люди із різним національним корінням вносять значних вклад у розбудову нашої держави, зокрема і степової Кіровоградщини. Усім громадянам України кожної національності гарантується право сповідувати свою релігію, використовувати свою національну символіку, відзначати свої національні свята, брати участь у традиційних обрядах своїх народів. її культури.
В експозиції представлені картини, які відображають обличчя представників різних народів та національностей, що проживають, працюють або навчаються як на території області так і всієї України.
Обличчя народів Середньої Азії презентовані творами Д. Налбандяна «Дівчина з Джайпура» (1957), М. Бекназарова «Портрет дівчини» (1972), М. Мамедова «Селянка» (1971) та Л. Баяхчева «Інеса» (1978).
Жінки народів та країн Балтії представлені художником Роосвальт Уно «Портрет дружини» (1974).
Кіровоградський художник, член Національної спілки художників України Володимир Плітін відобразив у своєму творі дівчину слов’янського типу «Слов’янська дівчина. Зникаючий вид» (2008).
Жителі південних, теплих країн дивляться на нас з картин В.Плітіна «Портрет Рози» (1984) та Ю.Ятченко «Син Куби Умберто» (1962).
В експозиції також представлено роботу «Словацька дівчина у червоному» (1974) та «Словацький пастух» (1978) - нашого видатного художника-земляка, народного художника СРСР, дійсного члена Російської Академії мистецтв Петра Оссовського (1925 р.н.). Петро Павлович народився в Україні, має польське коріння, а значну частину свого життя прожив у Росії. Багато творів він присвятив різним країнам та народам. Недарма відділ обласного художнього музею – картинна галерея Петра Оссовського, що відкрилася у 2007 році отримала назву «Світ і Вітчизна».
Проживаючи в Україні, представники різних національностей згуртовуються задля збереження традицій, культури та мови своєї спільноти, а Українська держава в свою чергу повинна гарантувати всім народам, національним групам, громадянам, що проживають на її території, рівні політичні, економічні, соціальні та культурні права.

Зберігач фондів І категорії
Кіровоградського обласного
художнього музею

О.В.Шаповал

Загрузка...
Комментарии для сайта Cackle Автор Subscribe to Fotoinform.net: Кировоградские новости by Email Google

Загрузка...
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
Установите обновленное приложение на Андроид на Айфон и айпад и читайте свежие новости прямо на своем мобильном или планшете
Loading...
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений