Кіровоград: відбувся Тиждень права

Декабрь 19, 2013 | Новини | Просмотров: 754 | Комментариев: 0

В рамках Всеукраїнського тижня права, в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка проведено Тиждень права.

Партнерами бібліотеки виступили Головне управління юстиції у Кіровоградській області та Кіровоградське міське управління юстиції.
Метою тижня права було: підвищення загального рівня правової культури підростаючого покоління, поширення інформації серед молоді з питань реалізації і захисту прав людини, запобігання проявам асоціальної поведінки в молодіжному середовищі, відзначення Дня прав людини.
Бібліотекарі та фахівці юстиції підготували ряд спільних заходів для молоді: зустрічі, брейн-ринг, засідання лекторію «Молодь і право», перегляд відеофільмів та знайомство з літературою правової тематики.
10 грудня на захід «Про професію юриста і не тільки…» завітали провідні спеціалісти Головного управління юстиції у Кіровоградській області – Пільгуй Катерина Миколаївна та Попова Віра Михайлівна.
Катерина Миколаївна, використовуючи слайдову презентацію, ознайомила учнів 7-А класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 із основними юридичними професіями (суддя, слідчий, прокурор, адвокат, нотаріус, міліціонер), розповіла про те, які вимоги висуваються до осіб, що хочуть працювати за юридичним фахом, назвала навчальні заклади, в яких можна отримати вищу юридичну освіту.
У кінці заходу Катерина Миколаївна та Віра Михайлівна роздали учням буклети правознавчої тематики.
Цього ж дня відбулася ще одна зустріч учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 із провідними спеціалістами Головного управління юстиції у Кіровоградській області – Пільгуй К.М. та Попова В.М.
В рамках зустрічі «Послухай усіх, подумаємо разом – обери сам!» для учнів 9-А та 9-Б класів було проведено брейн-ринг «Право в нашому житті».
Між собою змагалися дві команди – «Закон» та «Феміда». У конкурсах: «Інтелектуальний штурм», «Права та обов’язки», «Я знаю», «Правовий диктант»
гравці показали свою обізнаність у правознавстві – були активними, швидко відповідали на запитання, коментували фрагменти мультфільмів із юридичної точки зору.
У запропонованому конкурсі «Агітатор» учасникам треба було уявити, що вони балотуються в мери міста і повинні скласти передвиборчу програму: «Проти тютюнопаління у підлітковому середовищі» (команда «Феміда»); «Проти поширення алкоголізму у підлітковому середовищі» (команда «Закон»).
Команда «Закон» запропонувала:
- збільшити кількість патрульних на вулицях міста;
- поставити відеокамери по місту;
- вилучити алкоголь із звичайних магазинів, а у спеціальних його продавали лише особам старше 25 років;
- встановити штраф у вигляді 50 тис. грн. за продаж алкоголю у громадських місцях;
- виготовити напій, що нагадує алкоголь, але не викликає сп’яніння.
Команда «Феміда» запропонувала:
- винагороду для тих, хто не палить;
- створення лабораторій, де підліткам будуть показувати, що стається із внутрішніми органами людини, яка палить;
- широку антирекламу тютюну;
- новий дизайн пачки цигарок, який буде відлякувати курців;
- збільшення штрафів за продаж тютюнових виробів;
- перевірку паспорта перед продажем цигарок;
- рекламу «Куріння – це не круто» за участі відомих людей.
Команди творчо підійшли до домашнього завдання – оформлення та презентації стіннівки, інсценізації правознавчої ситуації.
За участь у брейн-ринзі «Право в нашому житті» команди отримали подяки від Головного управління юстиції у Кіровоградській області.
«Молоде покоління в рамках законів України» - під такою назвою 11 грудня відбулося засідання лекторію «Молодь і право», присвячене Дню прав людини.
Під час засідання учні 10 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 прослухали лекцію, присвячену темі прав людини, з якою виступив І.М. Бизов, заступник начальника Кіровоградського міського управління юстиції, а також переглянули фільм Представництва Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні, присвяченій темі прав дитини «Конвенція ООН про права дитини».
Фільм «Конвенція ООН про права дитини» завжди викликає цікавість у підлітків та молоді. Конвенція ООН містить 54 статті, в яких розповідається про 40 прав, що має дитина. Підростаюче покоління може не використовувати їх щодня, але воно має знати про свої права, дотримання яких гарантоване державою. Саме про це розповідали завідувач відділом бібліотеки Галина Бондар та провідні спеціалісти Головного управління юстиції у Кіровоградській області Катерина Пільгуй та Віра Попова під час відвідування неповнолітніх в СІЗО 12 грудня, в рамках Тижня права.
Протягом тижня усі бажаючі мали можливість ознайомитися з книжковими виставками: «Право в нашому житті» та постійно діючою – «Юридичний компас для молоді».
Всього заходи Тижня права відвідали понад 170 осіб молоді.

Загрузка...
Комментарии для сайта Cackle Автор Subscribe to Fotoinform.net: Кировоградские новости by Email Google

Загрузка...
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
Установите обновленное приложение на Андроид на Айфон и айпад и читайте свежие новости прямо на своем мобильном или планшете
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений