Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp

Кіровоград: тиждень права

Декабрь 09, 2013 | Новини | Просмотров: 728 | Комментариев: 0

9-13 грудня 2013 р. в обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. М. Бойченка проводиться Тиждень права (в рамках Всеукраїнського тижня права)

Мета заходу: підвищення загального рівня правової культури підростаючого покоління, поширення інформації з питань реалізації і захисту прав людини серед молоді, запобігання проявам асоціальної поведінки в молодіжному середовищі, відзначення Дня прав людини
.
Організатор Тижня:
обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

Партнери:
Головне управління юстиції у Кіровоградській області
Кіровоградське міське управління юстиції

У програмі:
«Право в нашому житті» - книжкова виставка
9-13.12 (Відділ популяризації книги)
«Про професію юриста і не тільки…» - юридичний діалог із провідними спеціалістами Головного управління юстиції у Кіровоградській області Пільгуй К.М. та Поповою В.М.
10.11 о 8.00 (Відділ популяризації книги)
«Послухай усіх, подумаємо разом – обери сам!» - зустріч із провідними спеціалістами Головного управління юстиції у Кіровоградській області Пільгуй К.М. та Поповою В.М.
10.11 о 13.50 (Відділ популяризації книги)
«Молоде покоління в рамках Законів України» - зустріч із начальником Кіровоградського міського управління юстиції Гуріною Л.В., презентація навчального посібника «Кримінальний кодекс для дітей» (засідання лекторію «Молодь і право»)
11.12 о 13.00 (науково-методичний відділ)
«Конвенція ООН про права дитини» - відеоперегляд із коментарями провідних спеціалістів Головного управління юстиції у Кіровоградській області Пільгуй К.М. та Попової В.М.
12.12 о 14.00 (Відділ сприяння технічній творчості молоді, на базі СІЗО)
«Юридичний компас для молоді» - огляд постійнодіючої книжкової виставки
13.12 (Відділ абонементу, протягом дня)

Ураховуючи важливе значення правової освіти в розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини Указом Президента України від 08.12.2008 р. було започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
«Загальна декларація прав людини» була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 р. в паризькому палаці Шайо. (Її перекладено принаймні 375 мовами й діалектами мов). Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів.
«Міжнародний Білль про права людини» прийняла Генеральна Асамблея 1966 р. по затвердженні двох Міжнародних пактів: «Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права» та «Міжнародного пакту про громадянські та політичні права». Україна ратифікувала ці пакти 1973 р. Те ж саме зробили понад сто інших країн світу і, тим самим, вони зобов'язалися привести своє національне законодавство у відповідність до прописаних у пактах вимог.
Міжнародно-правові акти отримали верховенство над внутрішнім законодавством. А це надало можливість громадянину, чиї політичні чи громадянські права порушені, звернутися за захистом безпосередньо до Комітету з прав людини при ООН, якщо він вичерпав можливості захисту, надані національним законодавством.

Коментарі для сайта CackleЗагрузка...
Загрузка...


Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений