Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp _ Viber

Кіровоград: повідомлення від обласної прокуратури

Октябрь 25, 2014 | Новини | Просмотров: 962 | Комментариев: 0

З метою забезпечення неухильного додержання вимог законодавства під час проведення виборів у прокуратурі області створено робочу групу, яка здійснюватиме моніторинг подій під час волевиявлення громадян.

 

Нагадаємо, що згідно чинного законодавства органи прокуратури України не уповноважені здійснювати нагляд, представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства. Виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес.
Відповідно до положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" скарги, що стосуються виборчого процесу, підлягають розгляду на засіданні виборчої комісії або судом. Таким чином, такі скарги розглядаються дільничними, окружними та Центральною виборчими комісіями або судом.
Якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі обставин правоохоронними органами, вони перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення порушення законодавства.
Разом з тим, у разі надходження до правоохоронних органів заяв чи повідомлень щодо порушень виборчого законодавства, які мають очевидні ознаки кримінального правопорушення, такі заяви підлягають негайній ретельній перевірці і при встановленні достатніх ознак кримінального правопорушення відповідні відомості повинні бути внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження.
Згідно із вимогами ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України, досудове розслідування усіх кримінальних правопорушень проти виборчих прав громадян здійснюють слідчі органів внутрішніх справ, за винятком тих, що вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище та особами, посади яких віднесено до 1-3 категорії посад, суддями та працівниками правоохоронних органів.

Прес-служба прокуратури Кіровоградської області
 

Коментарі для сайта CackleЗагрузка...
Загрузка...


Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений