Кіровоград: експозиція присвячена Міжнародному дню театру

Березень 27, 2014 | Новини | Переглядів: 1045 | Коментарі: 0

27 березня 2014 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито експозицію, присвячену Міжнародному дню театру.

Міжнародний день театру відзначається щорічно, починаючи з 1962 року. Свято встановлене в 1961 році у Відні на ІХ Конгресі Міжнародного інституту театру – це міжнародна театральна організація, заснована ЮНЕСКО в 1948 році у Празі. Цього дня у всьому світі проходять кращі спектаклі, до цього свята приурочуються прем’єри вистав.
Біля витоків українського професійного театру стояли видатні корифеї української сцени: М.Кропивницький, І.Карпенко-Карий, М.Садовський, П.Саксаганський, М.Заньковецька. У 1882 році на сцені театру у Єлисаветграді (теперішньому Кіровограді) відбулась прем’єра «Наталки-Полтавки» за І.Котляревським.
У 2012 році, після реконструкції Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького який по праву вважається першим українським професійним театром знову відкрив свої двері для відвідувачів. На сьогодні наш театр є провідним закладом культури, центром театрального життя. В його репертуарі – п’єси українських і російських драматургів, класиків, української, російської та світової драматургії.
Експозиція «Любов моя – ТЕАТР» присвячена як діяльності самого храму театрального мистецтва, так і творчості заслуженого діяча мистецтв УРСР, головного художника театру Єрьоменка Василя Георгійовича (1919 – 2002).
Адже у театрі гра артистів не має сенсу без чудово оформленої сцени, без необхідних декорацій, без прекрасно підібраних костюмів. Ні один театр світу: професійний чи самодіяльний, дитячий чи дорослий, драматичний чи комедійний не обходиться без послуг справжніх театральних фахівців своєї страви - художників оформлювачів, художників – декораторів, художників сценографів, художників – освітлювачем тощо. Саме такою роботою займався все своє життя театральний художник, наш земляк Єрьоменко В.Г.
Народився Василь Єрьоменко 16 грудня 1919 року у селі Дмитрівці Знам’янського району. Після закінчення школи навчався на художньому відділенні Херсонського училища керівників колективів художньої самодіяльності, потім був призначений на роботу у Рівненський театр. Перша п’єса, яку оформлював молодий художник була «Наталка Полтавка», сценографія вистави та талант акторів справила на молодого митця величезне враження.
З 1944 по 1980 роки Василь Георгійович працював у театрі імені Кропивницького на різних посадах: художник-декоратор, завідуючий постановочною частиною, художник-постановник та головний художник театру з 1966 року. Працюючи у театрі, оформлював вистави, які користувались у глядачів великою популярністю – «Маруся Богуславка» М.Старицького, «Дай серцю волю, заведе в неволю» М.Кропивницького, «Хазяїн» І.Карпенка-Карого, «Король Лір» В.Шекспіра та багато інших. Про Василя Єрьоменка його колеги говорили, що він оволодів театральною магією сценографа.
А сам майстер про себе казав: «Я – художник. І те, що все моє життя присвячене театру, вважаю великою удачею для себе. На сцені повинно бути красиво. Найвища нагорода художнику – коли відкривається завіса, а в залі лунають оплески!».
В експозиції представлені ескізи декорацій до театральних вистав «Коли в серці весна» за п’єсою В.Козіна , «Сонячний дім» Сімукова , «Маріне» Бараташвілі та різноманітні ескізи театральних костюмів до спектаклю «Дума про Британку» Ю.Яновського, «Хрест життя» І.Карпенка-Карого і «Закохана витівниця» Лопе де Вега.
Ці твори з репертуару нашого театру були представлені широкому глядачу протягом всього часу, коли там працював В.Г.Єрьоменко.
В 2000 році художником було передано до фондів Кіровоградського обласного художнього музею колекцію робіт на театральну тематику.

 

Зберігач фондів І категорії Кіровоградського обласного художнього музею
О.В.Шаповал


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro




Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool