Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш  Telegram  _ YouTube _ Facebook  

Із першого вересня в Україні мають запрацювати інклюзивно-ресурсні центри,- Марина Порошенко

Апрель 17, 2018 | Новини | Просмотров: 569 | Комментариев: 0

Про це повідомила під час прес-підходу до журналістів дружина Президента України Марина Порошенко, яка перебуває на Кіровоградщині з робочим візитом.

Вона зазначила, що сьогодні з керівниками органів місцевого самоврядування підписано меморандум про створення в Кіровоградській області двадцяти інклюзивно-ресурсних центрів, які поповнять мережу таких центрів по всій Україні і які, на виконання постанови Кабінету Міністрів, мають запрацювати з 1 вересня нинішнього року та надавати освітні і корекційні послуги дітям з особливими освітніми потребами.

Марина Порошенко зазначила, що інклюзивно-ресурсні центри мають створюватись на максимально близькій відстані до місця проживання сімей, в яких зростають такі діти, аби їм було зручно діставатися до цих центрів. Тут вони отримуватимуть необхідні послуги, тут перебуватимуть на обліку, під супроводом фахівців, починаючи із 2 до 18 років, тобто весь період, коли дитина навчається, здобуваючи дошкільну, шкільну, професійну освіту, а, якщо є змога – то й вищу. І це абсолютно новий сучасний, європейський підхід щодо надання освітніх послуг дітям з особливими потребами.

Щодо інклюзивно-ресурсного центру у Кропивницькому, де побувала дружина Президента України, то вона зазначила, що їй сподобались фахівці, які там працюють. Відчувається, що вони знають свою справу. Це підтвердили і батьки дітей, з якими спілкувалася Марина Порошенко. Вони дякують фахівцям і задоволені тими успіхами, які мають їхні діти. Звісно, приміщення потребує певної модернізації, а сам центр – додаткового оснащення, але перший крок зроблено, і це дуже важливо. Головне, що такі центри відкриваються, що є фахівці, які допомагають дітям з особливими освітніми потребами. Дуже важливо, щоб такі діти не чекали. Вони ростуть і кожен втрачений рік може стати точкою неповернення до тих можливостей, які можна скорегувати, з огляду на майбутнє життя дитини.

Журналісти цікавились також, де мають знаходитись інклюзивно-ресурсні центри – чи на базі шкіл, чи це мають бути нові, окремі заклади?
Марина Порошенко повідомила, що сьогодні керівництву області передано два типові проекти таких центрів, розроблені спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, які рекомендовані для використання та втілення в життя в кожній області.

Один із проектів – розташування інклюзивно-ресурсного центру на базі школи. Це більше стосується невеликих населених пунктів та сільської місцевості, де є мережа опорних шкіл, а такі школи оснащені шкільним транспортом. Тому дітей з інвалідністю можна буде довозити сюди і тут вони отримуватимуть додаткові корекційні та освітні послуги і під час навчання, і після навчання. Тобто можна буде використовувати спільно як шкільні приміщення, так і приміщення, які будуть належати інклюзивно-ресурсному центру. І від такої командної співпраці виграють усі.

У густонаселених містах, натомість, школи не завжди мають додаткові вільні приміщення, які можуть надати для інклюзивно-ресурсних центрів. Тому для таких територій рекомендовано другий проект, що передбачає розташування центру в окремій будівлі. У містах функціонує громадський транспорт і, завдяки цьому, буде можливість туди добратися.
Також дружина Президента України повідомила, що буде створено спеціальний реєстр, де акумулюватимуться дані про дітей з особливими освітніми потребами, інформація про освітні інклюзивні навчальні заклади, а також про фахівців, які можуть надавати спеціалізовані додаткові освітні послуги. 

Загрузка...
Комментарии для сайта Cackle

Загрузка...
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений