Тільки найважливіше - підписуйтесь на наш Telegram _ YouTube _ Facebook _ Whatsapp

Чутки про закриття пологового будинку у Кіровограді передчасні

Май 06, 2016 | Новини | Просмотров: 852 | Комментариев: 0

Сьогодні, 6 травня, на одному із кіровоградських сайтів з’явилася інформація про те, що міська влада начебто хоче закрити Кіровоградський пологовий будинок імені святої Анни.

 І, буцімто, роблять це посадовці кулуарно, ні з ким не погоджуючи свої дії.
Такі публікації періодично з’являються в Інтернет – просторі вже протягом декількох років. Проте, як зазначають спеціалісти управління охорони здоров’я міської ради, жодного офіційного рішення про закриття не має. Поки що лише розглядається можливість переведення цього пологового будинку і об’єднання його з пологовим будинком №1, що на Новомиколаївці.

Якщо це й відбудеться, весь медичний персонал буде збережений, усі вони матимуть нові місця роботи. Міський голова Андрій Райкович з цього приводу вже мав розмову з головним лікарем пологового будинку ім. св. Анни Володимиром Капком. Тож звинувачення, щодо кулуарних домовленостей – безпідставні.

Об’єднання пологових будинків медики обгрунтовують оптимізацією галузі охорони здоров’я, адже кількість пологів за останні роки значно зменшилась. За офіційними даними управління охорони здоров’я міської ради, у 2011 році у Кіровограді народилося 2837 дітей. З них, у першому пологовому будинку – 1883, в другому – 954. Протягом 2012 року на світ з’явилися 2721 маленьких кіровоградців. В першому пологовому будинку прийняли 1690 пологів, в другому – 1031. А вже у 2015 році в обласному центрі народилося 2314 дітей. 1471 – в першому пологому будинку, 843 – в другому.

- Пологів стає все менше, – коментує ситуацію заступник начальника управління охорони здоров»я міської ради Лариса Кудрик, – тож сьогодні нераціонально утримувати обидва пологові будинки. Тим більше мова про закриття закладів при цьому не йде – йдеться виключно про об’єднання лікарень і переведення персоналу на нові місця роботи. Тож не варто напружувати ситуацію.

Проте, якщо народжуваність в Кіровограді піде в гору, у першому пологовому будинку легко можна розгорнути додаткові потужності. В перспективі новостворений медичний заклад будинок зможе виконувати функції перинатального центру II рівня. Це надзвичайно важливо, адже сьогодні у нас народжують та отримують гінекологічну допомогу до 17-20% жінок із районів області, які звертаються до міських закладів, як добровільно, так і відповідно до наказів департаменту охорони здоров’я КОДА у зв’язку з тимчасовим закриттям на ремонтні роботи районних пологових відділень.

джерело

Коментарі для сайта Cackle

Загрузка...
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool
Загрузка...
 
Яндекс.Метрика Rambler's Top100 uptime узнать
Besucherzahler
счетчик посещений