You can help our site. Thanks in advance for your help - donate - Click -
                                                                        

Введення у храм. Третя Пречиста.

Грудень 02, 2017 | Народний репортер | Переглядів: 2078 | Коментарі: 0

4 грудня Свята Церква відзначає день Введення Діви Марії в Єрусалимський храм Її батьками Іоакимом та Анною. У народі цей день називають Третьою Пречистою (Перша Пречиста-28 серпня, Друга Пречиста-21 вересня).

«Дивна Лествиця» затверджена на землі. Але верх її сягає аж до Неба і Сам Господь стоїть на ній. Трирічне немовля Діва Марія легко зійшла високими сходами Єрусалимського храму, де Її зустрічає священик пророк Захарія, чоловік святої праведної Єлисавети, покровительки нашого краю. Він з натхнення Духа Святого ввів Діву Марію у Святая Святих, куди міг входити один лише Первосвященик. У Єрусалимський храм увійшла Та Пренепорочна дочка людська, яка за Свою чистоту удостоїться великої благодаті. Вона вмістить в себе Бога, ставши з натхнення Святого Духа Його Матір'ю по плоті, відкриваючи людям вхід у Царство Небесне.

Празник Введення відзначається великим тому що він провісник Божого благовоління до людей. Прославляючи 4 грудня Божу Матір, звертаємо увагу на подвиг Її батьків. На відміну від дозрівання в утробі нашої тілесної матері, перебування в лоні Церкви, як і спасіння, залежить від нас: чи визнаємо ми Церкву своєю Матір'ю, чи підкоряємося Її звичаям, чи виконуємо Її закони, чи приймаємо спасительні Таїнства? Тобто чи віримо ми в Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву, тому що тільки через Неї творить Господь «нову людину», гідну блаженної вічності.

Приклад батьків Богородиці для батьків і хрещених особливо повчальний - правильно виховувати своїх дітей можна тільки тоді, коли їх, як можна раніше і частіше водити в храм Божий, привчати до молитви, розвивати в них любов до Бога і ближніх. Адже кожен християнин присвячений на служіння Господу під час Таїнства Хрещення. Наші православні предки різних звань і занять добре знали, якщо вони чесно, з вірою і страхом Божим служили своїй Вітчизні і народу, захищаючи свою віру, вони служили і Богу. Не забувайте про це, дорогі батьки, вчителі та вихователі.

4 грудня - престольне свято в Свято-Введенській Оптиній пустині, в Свято-Введенському чоловічому монастирі Києва, в сербському Хілендарському монастирі на Горі Афон, а також в Спасо-Преображенському Кафедральному соборі нашого обл. центру, де один з приділів названий на честь Введення. А в Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці обл. центру є приділ на честь великомучениці Катерини і 7 грудня там також одне з храмових свят. Не забудемо про це.

У новому Благовіщенському соборному храмі художниками іконописцями з Володимира, Вінниці, Харкова та нашого міста святої праведної Єлисавети відбувається розпис стін і стель верхнього і нижнього храмів. Він виконаний на високому художньому та духовному рівні і до свята Введення в храм Пресвятої Богородиці буде відкритий лівий балкон з унікальним розписом свята Введення. На іконі зображена і праведна євангельська Єлисавета, наша небесна покровителька. Це не суперечить Святому Письму і Священному Переданню Святої Церкви.
А в нашій фортеці св. Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, є Пречисті врата (між гарматами), а також укріплення в честь благовірного князя Александра Невського (пам'ять його 6 грудня) і великомучениці Катерини. Адже Александр Невський - небесний покровитель Александрії і особливо знаменно, що це місто було звільнено від німецьких фашистів на день своїх іменин - 6 грудня 1943р.
Святий Александр Невський показав приклад справжнього служіння Богу і Вітчизні. Дай Бог, щоб його наслідували наші депутати, державні мужі, воєначальники і офіцери нашої армії і особливо ті, що носять це святе ім'я!
Не забудемо привітати 6 і 7 грудня іменників і привести своїх дітей та онуків у православні храми.

Не забудемо прославити Діву Марію, Пресвяту Богородицю і 10 грудня, в день святкування Її ікони «Знамення», на честь знамення Пресвятої Богородиці, яке було у Новгороді Великому в 1170г. Згадуючи історію нашого обл. центру, фортеці св. Єлисавети та її форштадта Биково, де перебувала з кінця 50-х років XVIII ст. дерев'яна Знаменська церква, а потім з 1893р. велична трьохпрестольної кам'яна Знаменська церква, найкрасивіша в м. Єлисаветграді.

Парафіяни міських православних храмів знайшли зовсім недавно (в кінці листопада минулого року) в архіві випуск Одеського листка за 30.09.18093р., де описується освячення Знам'янської церкви єпископом Єлисаветградським Ананієм у співслужінні міського духовенства і присутності всієї міської влади. «Прекрасна архітектура йде рука об руку з солідністю самої будови: мармурові підлоги, такі ж з цілісних плит підвіконня, дубові масивні двері, іконопис, виконаний київськими та московськими художниками, обробка всього храму під мармур, відмінні споруди для церковно-парафіяльної школи і священика - це свідчить про щедрість пана Д.Купченко, який не пошкодував коштів для грандіозності і благоліпності спорудженого на його кошти храму. Нова церква, мабуть, найкрасивіша тепер церква в Єлисаветграді і за величиною тільки трохи поступається Успенському собору. Народу зібралося тисяч до 15, який не тільки заповнив храм і величезний прилеглий до нього двір, а й всі вулиці навколо церкви були буквально заповнені народом ».
10 грудня іменини міста Знам'янки, де є Знаменська церква на місці колишньої стародавньої (до речі, і Знам'янка була звільнена від німецьких загарбників до 10 грудня 1943р, тобто до дня своїх іменин).

Радості Різдвяного посту і радості християнських свят, дорогі співвітчизники! Віримо, що Пресвята Богородиця, покровителька Київської Русі і Православної України і праведна євангельська Єлисавета, покровителька нашого обл. центру і всього нашого регіону не залишить нас без своєї небесної допомоги і молитви!

Протоієрей Євгеній Назаренко.
 


Ви можете підтримати наш портал ДОНАТАМИ

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства. Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool