Інколи нагадувати про обов’язки дорослих дітей допомагати батькам доводиться через суд

Березень 11, 2023 | Народний репортер | Переглядів: 771 | Коментарі: 0

Дбати про власних батьків та допомагати їм у скрутному становищі. Здається, що це дії, які самі собою розуміються, адже це є своєрідною компенсацією за турботу надану батьками у дитинстві.

Однак буває так, що дорослі діти забувають про своїх батьків. І якщо змусити любити і поважати своїх батьків неможливо, бо це етичні, а не юридичні поняття, то обов’язок утримувати непрацездатних батьків закріплений на законодавчому рівні. Тож якщо повнолітні діти не виконують цей обов’язок добровільно, то відповідне питання можна вирішити через суд. Одна з таких справ мала місце в практиці завідувачки Миколаївського бюро правової допомоги №2 Тетяни Брюханової.

Ще у 2021 році до бюро звернулася пані Олена за допомогою в отриманні аліментів від своєї повнолітньої доньки. Тоді юристка з’ясувала, що клієнтка має ІІ групу інвалідності та отримує невеличку пенсію, через стан здоров’я працювати не може, а тому її матеріальне становище є вкрай нужденним. Добровільно донька матері допомагати відмовлялася. За таких умов було вирішено звернутися до суду. Юристка підготувала відповідну заяву до суду, в якій зауважила на обставинах справи та представляла інтереси клієнтки під час судового засідання. За результатом розгляду справи суд заяву задовольнив в повному обсязі та зобов’язав стягувати з доньки аліменти на користь матері.

Однак і це рішення не змогло змусити доньку пані Олени до відповідального ставлення до обов’язку допомагати матері, тож через деякий час виникла заборгованість у сплаті аліментів у розмірі більш ніж 60 тисяч гривень. З цією проблемою пані Олена наприкінці 2022 року знову звернулася до Миколаївського бюро правової допомоги №2. Завідувачка бюро Тетяна Брюханова склала позовну заяву до суду про стягнення з дорослої доньки неустойки (пені) за несплачені аліменти. Своїм рішенням суд став на користь клієнтки та задовольнив позов, стягнувши з доньки на користь матері неустойки за несплачені аліменти, що склала 21 530 грн.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 488/1894/22
 


Ви можете підтримати наш портал ДОНАТАМИ

 


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool