Чому у Кропивницькому проблема із забезпеченням інсуліном

Вересень 03, 2019 | Стрічка | Переглядів: 1512 | Коментарі: 0

Кожен рік державні гарантії не виконуються в частині забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів. І поточний рік не став винятком. Медична спільнота працює над тим, щоб подолати існуючу проблему, однак основною є брак фінансування цих видатків у бюджеті.

У 2019 році на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет для нашого міста передбачено цільові видатки з державного бюджету в сумі 5,9 млн грн, що становить лише 46,8 % від повної потреби. Для повноцінного забезпечення необхідними препаратами інсуліну в Кропивницькому бракувало 5,5 млн грн.

У зв’язку з кредиторською заборгованістю, яка постійно виникає у закладах охорони здоров'я та внаслідок фінансової незабезпеченості кошторисними призначеннями, аптечні заклади видають у борг або взагалі припиняють видачу життєво необхідних препаратів інсуліну, що в свою чергу створює соціальну напругу серед населення міста Кропивницького та загрожує життю людей. Наразі кредиторська заборгованість закладів перед аптечними закладами становить 1,1 млн грн.

Аби виправити ситуацію, що склалась, цьогоріч у міському бюджеті віднайшли значну фінансову підтримку на лікування хворих на цукровий діабет у вигляді додаткових коштів у сумі 2,3 млн грн. Однак на даний час стан затвердженого на 2019 рік фінансування медичної сфери надкритичний. Фінансова незабезпеченість видатків покривається за рахунок коштів міського бюджету, можливості якого вкрай обмежені внаслідок потреби у виконанні інших соціальних зобов’язань перед громадою міста Кропивницького.

Крім того, стосовно виділення додаткових коштів для забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів міська влада постійно звертається доцентральних органів влади, зокрема: до Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України». У відповідях зазначено, що видатки на зазначені цілі формуються у межах наявних ресурсів доходної частини Державного бюджету.

Враховуючи те, що реалізовані кроки не вирішують критичну ситуацію, що склалася, поки вишукуються інші джерела вирішення даної проблеми із залученням додаткових джерел фінансування.

Слід зазначити, що у 2019 році управлінням Східного офісу Держаудитслужби вКіровоградській області проведено державний фінансовий аудит виконання бюджетної програми «Програми і централізовані заходи у галузі охорони здоров'я» - цільових видатків на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. Проведеним дослідженням підтверджено факт значної та постійної обмеженості фінансування з державного бюджету данного напрямку видатків.

джерело


ДО УВАГИ ВОДІЇВ: АВТОЦИВІЛКА ОНЛАЙН за 5 хвилин посилання


ПОШИРЮЙТЕ. Коментуйте. Заборонені нецензурна лексика, образи, розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі та заклики до насильства.


Завжди в курсі надзвичайних ситуацій, ДТП, аварій, відключень світла, води та теплопостачання. Щоб дізнаватись новини першими, підписуйтесь на нас у YouTube, ТЕЛЕГРАМ та сторінку в Facebook та Instagram.
Сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації і почніть стежити за нашими новинами ПІДПИСАТИСЯ.
Hostpro
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool